3 akcesoria kosmetyczne, które ułatwią Twoje życie

akcesoria kosmetyczne

Niektóre akcesoria kosmetyczne potrafią odmienić życie kobiety, a z pewnością je ogromnie ułatwić. Bez jakich przyborów ciężko jest się obejść?

1. Szczotka kompaktowa

Tego rodzaju gadżet ma w posiadaniu chyba każda kobieta, nie tylko długowłosa. Szczotka ze specjalną osłonką, która chroni przed odkształceniami i zakurzeniem, może towarzyszyć nam na co dzień, wrzucona do torebki. Tego typu szczotka jest odporna na uszkodzenia, o jakie łatwo w wypchanej po brzegi kobiecej torebce, a także zapewni nam łatwe i szybkie odświeżenie fryzury w każdym momencie, kiedy tylko poczujemy taką potrzebę.

2. Gąbeczka do makijażu

Przybory kosmetyczne służące do nakładania podkładu stają się coraz bardziej popularne, a nakładanie makijażu palcami odchodzi do lamusa. Gąbeczka gwarantuje równomierny, gładki i przede wszystkim bardziej długotrwały efekt, niż tradycyjne metody aplikacji. Świetnie sprawdza się również do nakładania pudru – wykorzystując ją w ten sposób gwarantujemy sobie utrwalenie makijażu na wiele godzin.

3. Suchy szampon

Odświeżenie fryzury i nadanie jej objętości w 30 sekund jest możliwe dzięki wykorzystaniu suchego szamponu. Wystarczy niewielką ilość rozpylić u nasady włosów, delikatnie wetrzeć, a następnie wyczesać nadmiar produktu. Tego typu kosmetyk sprawdzi się również w przypadku, gdy chcemy uzyskać trwałe upięcia – nada on włosom odrobiny szorstkości, dzięki czemu kosmyki nie będą wyślizgiwać się z koków ani warkoczy.