Co trzeba wiedzieć o pędzlach do podkładu?

pędzel do podkładu - naturalne włosie
Makeup brush and powder isolated on white background.

Większość kobiet obecnie nakłada podkład za pomocą odpowiednio dobranego, dużego pędzla. Dzięki takiemu rozwiązaniu „mniej podkładu” zużywa się na taki codzienny make-up oraz jest on w efekcie dokładniejszy i bardziej precyzyjny. Jakie pędzle najczęściej wybierają panie i co warto wiedzieć o dobrych pędzlach?

Najlepsze są te z naturalnego włosia

W drogeriach można znaleźć wiele modeli pędzli do podkładu, które różnią się wielkością, kolorystyką oraz włosem. Im jest on bardziej naturalny i delikatniejszy – tym lepiej. Dlatego też, te wykonane z naturalnego włosia są droższe, aczkolwiek lepsze w użyciu i to je zdecydowanie wolą klientki.

Pędzle syntetyczne

Takich pędzli jest dużo w sklepach. Od tych naturalnych różnią się tym, iż włosy w takim modelu są sztywniejsze, bardziej twarde. Podkład mimo to dość dobrze się rozprowadza po cerze. Takie pędzle do podkładu z syntetycznego tworzywa są dużo tańsze. Ich ceny wahają się od około 15 zł do nawet 60 zł za sztukę (droższe są nieco pędzle do podkładu znanych marek).

Pędzel do pokładu – dlaczego warto go mieć?

Pędzle do podkładu to zdecydowanie obowiązkowy element w każdej kobiecej kosmetyczce i większość pań kompletnie nie wyobraża sobie wykonania makijażu bez niego. Kobiety kochające makijaż, bez problemu mogą wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni pędzel do podkładu mineralnego. Najczęściej, wybierają  pędzel do podkładu mineralnego, z wygodną rączką i z bardzo rozłożystym włosem oraz bujną „czupryną”.