Co wybrać do demakijażu twarzy?

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji, ponieważ jedynie dobrze oczyszczona skóra jest w stanie odpocząć i wyglądać promiennie. Na rynku istnieje wiele produktów służących do demakijażu. Występują w formie płynu, olejku lub mleczka. Jak wybrać odpowiedni produkt dopasowany do swoich potrzeb? 

Płyn do demakijażu

Płyn micelarny posiada właściwości oczyszczające mleczka, odświeżające toniku oraz dwufazowego płynu do demakijażu oczu. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą szybko usunąć zanieczyszczenia z twarzy oraz nawilżyć cerę. Płyn do demakijażu nie narusza ochronnej bariery skóry oraz jest produktem bezzapachowym i nie posiada barwników, które często powodują wysypki.

Na rynku dostępne są płyny dostosowane do różnych typów cery. Bardzo istotne jest więc, by dobierać kosmetyk odpowiedni do konkretnych potrzeb skóry. W przypadku demakijażu oczu najlepiej wybrać płyn dwufazowy, który skutecznie poradzi sobie z trudnymi do usunięcia kosmetykami.

Olejek lub mleczko

Te produkty oprócz usuwania makijażu mają za zadanie mocno nawilżyć cerę. Są one więc odpowiednie dla osób z bardzo suchą, odwodnioną skórą. Olejki są delikatniejsze, więc dobrze sprawdzą się w przypadku wrażliwej cery. Stosując mleczka warto pamiętać, że należy je po demakijażu zmyć wodą, żelem bądź tonikiem, ponieważ zostawiają na skórze tak zwany tłusty film. Mleczko może sobie jednak czasami nie poradzić z dokładnym usunięciem produktów wodoodpornych, więc może to wymagać mimo wszystko użycia płynu do demakijażu dwufazowego.