Do czego nadaje się wosk pszczeli

Jest niejako produktem ubocznym pozyskiwaniem podczas zbierania miodu. Jednak jego właściwości są również bardzo prozdrowotne, dlatego też ludzie wykorzystują go do produkcji różnych kosmetyków i rzeczy do domu.

Kosmetyki z wykorzystaniem wosku pszczelego

Wosk pszczeli ma bardzo duże zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Jest składnikiem kremów do twarzy, balsamów do ciała, odżywczych kosmetyków do pielęgnacji włosów, a także kosmetyków do depilacji. Jego działanie jest głównie odżywcze i łagodzące – dlatego właśnie koi skórę po depilacji, niwelując zaczerwienienia i podrażnienia. Poza tym może być stosowany również w kosmetykach do pielęgnacji ust. W sklepach internetowych można kupić wosk pszczeli w różnej postaci, na przykład wosk żółty albo bielony. Można podawać go również do kosmetyków robionych w domu. Będzie świetnym składnikiem prostych kremów do twarzy, odżywek do włosów, oraz kremów do ciała.

Wosk pszczeli w medycynie

Wosk pszczeli jest również szeroko wykorzystywany w medycynie. Jego właściwości prozdrowotne są coraz częściej udowodnione w badaniach, jednak medycyna naturalna i budowa od bardzo dawna korzystała z jego dobrodziejstw. Wosk pszczeli bywa składnikiem preparatów na choroby serca, na choroby skórne, a także na choroby dróg oddechowych. Ze względu na bardzo przyjemny zapach jest również wykorzystywany w aromaterapii, która jest jednym z dobrych sposobów radzenia sobie ze skutkami stresu.