Fluid z drogerii czy z perfumerii

Fluid to jeden z najbardziej podstawowych kosmetyków do wykonywania makijażu. Dobrze dobrany fluid potrafi ukryć niedoskonałości cery i wydobyć piękno rysów twarzy. Każda szanująca się marka drogeryjna czy premium ma w swojej ofercie przynajmniej kilka różnych rodzajów fluidów. Na jaki produkt się zdecydować? Czy lepszy będzie fluid z niższej półki cenowej, czy może luksusowy kosmetyk z perfumerii?

Luksusowe fluidy z perfumerii


Pod względem jakości fluidy naprawdę mocno się między sobą różnią. Produkty marek premium z perfumerii takie jak na przykład Lancome Teint Idole Ultra Wear z Cocolita zapewniają coś więcej, niż tylko tak zwany efekt maski. Potrafią w bardzo delikatny lecz skuteczny sposób kryć niedoskonałości, zapewniają rozświetlenie i wygładzenie cery i optycznie odmładzają twarz. Producenci fluid z wyższej półki cenowej zwykle zapewniają szerszy dostęp do odcieni, które dedykowane są do skór w tonacjach chłodnych i ciepłych.

Wydajność luksusowych fluidów z perfumerii


Wspominane fluidy z perfumerii, takie jak na przykład Lancome Teint Idole Ultra Wear, to kosmetyki maksymalnie wydajne. Już jedna pompka kosmetyku pozwala pokryć całą twarz fluidem. Kosmetyk rozprowadza się delikatną warstwą, nie tworzy smug. Użytkowniczki fluidów droższych marek zapewniają, że inwestycja taki kosmetyk to tak naprawdę inwestycja na bardzo długi czas. Fluidy z drogerii niestety nie odznaczają się taką wydajnością, co związane jest między innymi z koniecznością odświeżania makijażu w ciągu dnia ( fluid jest mniej trwały i szybciej ściera się z twarzy).