Ile warto wydać na dobry puder matujący?

Puder matujący jest nieodzowną częścią makijażu. Dla wielu kosmetyczek oraz wizażystek, to właśnie ten produkt sprawia, że dany make-up wygląda dłużej świeżo i efektownie. Jaki kosmetyk powinien znaleźć się więc w kobiecej kosmetyczce? Podpowiedź poniżej.

Puder matujacy i utrwalający

Puder matujacy doskonale się sprawdza jako wykończenie całego makijażu. Wielu producentów postarało się, by produkt ten oprócz matowego wykończenia, nie powodował również wysuszania skóry oraz by utrwalał make-up na przynajmniej kilka (a nawet kilkanaście) godzin. Ponadto, dobry puder matujący musi być idealnie dobrany do cery swojej użytkowniczki. Innego kosmetyku potrzebują panie posiadające cerę tłustą, a innego kobiety, które mają cerę przesuszoną. Wówczas bardzo ważne jest, by dany produkt nie zatykał porów i by nie dawał odczucia ciężkości.

Ile warto wydać na najlepszy puder matujący?

Wiele wizażystek w tym momencie zgodnie odpowie, iż najlepszy puder matujący wart jest każdej ceny. Jest to jak najbardziej trafne spostrzeżenie, gdyż dobry puder matujący potrafi zdziałać prawdziwe cuda na kobiecej twarzy. Wiele pań zwraca uwagę również na to, z czego dany produkt został wykonany, co wchodzi w jego skład, jaki efekt daje jego użycie oraz jak długo utrzymuje się konkretny kosmetyk na twarzy. Wielu producentów zadbało także o aspekt wizualny pudru matującego oraz o to, by pięknie się prezentował i wyjątkowo smakowicie pachniał. W drogeriach można bez problemu znaleźć puder, który pachnie bananami, truskawkami, a nawet czekoladą. Wiele pań uwielbia takie produkty i chętnie je kupuje. Ponadto, gdy mają one gustowne i stylowe opakowanie, zawsze są dobrym asortymentem na prezent dla bliskiej osoby (taki puder zapewne przyda się również przyjaciółce, siostrze, mamie, a nawet cioci). Warto wziąć pod uwagę tego typu zakup, jeżeli zbliża się jakaś szczególna okazja.

Więcej na stronie.