Jak działa keratyna do włosów?

Aby mieć zdrowe i piękne włosy warto na bieżąco śledzić wszystkie nowinki kosmetyczne. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi tajemnicza keratyna do włosów, dzięki której można naprawić zniszczone włosy, przywrócić ich witalność i pierwotny blask. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak działa keratyna do włosów i jakie są jej największe zalety.

Czym jest keratyna do włosów?

Keratyna najprościej rzecz mówiąc to bardzo specyficzne białko, które wytwarzane jest w mieszkach włosowych. To właśnie keratyna jest jednym z najważniejszych składników osłonki włosa i stanowi kluczową część jego łodygi. Kreatyna odpowiedzialna jest przede wszystkim za kondycję włosów, a dokładniej mówiąc za ich gładkość i idealny połysk. Keratyna ma olbrzymi wpływ również na wytrzymałość włosów i odporność na działania różnorodnych czynników zewnętrznych. Warto wspomnieć także i o tym, że od rodzaju poszczególnych wiązań keratynowych zależy także kształt włosów.

Jak działa keratyna do włosów?

W nowoczesnych kosmetykach, które dostępne są na rynku stosuje się przede wszystkim hydrolizaty keratyny, ponieważ jedynie w tej postaci jej cząsteczki są w stanie przedostać się w głąb włosów i wypełnić wszystkie ubytki. Hydrolizat nie tylko wzmocnia i zwiększa objętość włosów, ale również nawilża je i stopniowo reguluje wilgotność. To właśnie utrzymanie odpowiedniej zawartości wody wewnątrz włosów jest kluczem do zdrowego i pięknego wyglądu fryzury.