Jak prawidłowo zrobić kreskę na oku?

bourjois-khol-contour-xl-kredka-czarna-do-oczu

Kreska na oku podkreśla spojrzenie oraz wyciąga dolną powiekę do góry. Ale kreska jest trochę trudna do narysowania. W tym artykule zaprezentuję jak prawidłowo narysować taką kreskę.

Wybór produktu

bourjois-khol-contour-xl-kredka-czarna-do-oczu

Kreskę można narysować dwoma produktami eyelinerem lub kredką. Warto, by te dwa produkty były trwałe i się nie rozmazywały. Ja polecam Bourjois eyeliner w pisaku. Tym produktem łatwo narysuje się taką kreską. Do tego ten kosmetyk jest super trwały. Fajną alternatywą są również kredki do oczu Bourjois. Mają świetny pigment i nie łamią się. Można nimi narysować ostrą kreskę na powiece. Dodatkowo Bourjois kredka do oczu jest dostępna w różnych kolorach. Kiedy mamy już wybrany odpowiedni produkt, przejdźmy teraz do praktyki.

Jak narysować kreskę eylinerem lub kredką?

Na początku warto nałożyć jakiś cień na powiekę lub zwykły korektor, to da bazę i sprawi, że eyeliner dłużej się utrzyma. Teraz trzeba narysować kropkę w miejscu, w którym ma się zakończyć kreska. Następnie patrząc na wprost do lusterka narysuj cienką linię, zacznij ją rysować trochę niżej niż tam, gdzie przebiega dolna linia rzęs. Teraz, narysuj linię od końca jaskółki i poprowadź ją aż do wewnętrznej części oka. Zamaluj pustą przestrzeń. Kiedy kreska okaże się nierówna, można usunąć to patyczkiem higienicznym nasączonym płynem micelarnym. Jeżeli jednak się śpieszymy nierówności można zatuszować pudrem. Teraz czas na wytuszowanie rzęs lub przykleić sztuczne. I gotowe. Pamiętaj praktyka czyni mistrza. Po pewnym czasie twoje kreski będą idealne oraz symetryczne. Tylko trzeba cały czas ćwiczyć.

Kreska jest bardzo fajną opcją w makijażu. Dzięki niej nasze oczy się powiększą i wydłużą. Kreski nie tylko można rysować czarnymi kredkami lub eyelinerami. Np. na jakieś większe wyjście można narysować kolorową kreskę np. złotą, brązową, różową, itp.