Jak stosować żele do przedłużania paznokci z wykorzystaniem szablonów

Przedłużanie paznokci to doskonały sposób na piękne, zadbane dłonie. Żel do przedłużania paznokci od Gobli (między innymi żel budujący ibd) to rozwiązanie idealne dla wszystkich kobiet, które chcą mieć piękne i długie paznokcie, jednak nie są w stanie zrobić tego samodzielnie.

Przygotowanie do zabiegu

Najważniejsze, aby osoba wykonująca przedłużenie dokładnie umyła i zdezynfekowała dłonie, zanim przystąpi do pracy. Zanim wykorzystany zostanie żel do przedłużania paznokci, należy bardzo dokładnie z paznokci usunąć wszystkie skórki (najprościej będzie skorzystać ze specjalnego płynu) oraz zmatowić powierzchnię paznokcia. Po zakończeniu tych czynności należy każdy z paznokci bardzo dokładnie odtłuścić.

Przedłużanie płyti

W celu przedłużenia płytki, pod każdym z paznokci umieścić należy odpowiedni szablon. Każdy paznokieć należy posmarować primerem. W zależności od rodzaju produktu możemy wysuszyć go pod lampą lub poczekać, aż sam wyschnie. Po tym możemy nałożyć żel na odpowiednią długość szablonu, pamiętając jednak o tym, aby nie nanieść preparatu na skórki paznokcia. Po każdorazowym nałożeniu żelu należy paznokcie umieścić na około 2 minuty w lampie. Czynności dla uzyskania lepszego efektu można powtórzyć jeszcze 2-3 razy. Po przedłużeniu paznokcie należy odtłuścić i za pomocą specjalnego pilnika nadać im odpowiedni kształt. Warto na koniec skorzystać z pielęgnującej oliwki, która dodatkowo odżywi płytkę oraz skórki paznokcia.