Komplet produktów dla pięknych włosów

Na pielęgnację włosów składa się bardzo wiele działań i dopiero kiedy zadba się o nie na wielu polach, można liczyć na świetne efekty. Na pewno jednak kluczowe znaczenie ma pielęgnacja, czyli przede wszystkim stosowane kosmetyki. Oczywiście ważne jest, by stosować je systematycznie, ale istotny jest też ich cały komplet oraz jakość. Co powinno wchodzić w jego skład?

Dobry szampon

Choć wiele osób uważa, że jakość szamponu jest najmniej ważna, gdyż pozostaje na włosach zbyt krótki czas, by mógł realnie zadziałać lub pomóc, nie jest to prawda. Szampon to podstawa pielęgnacji i jednocześnie wstęp do niej. Osoby, które na przykład wybiorą Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant, mogą mieć pewność, że ich skóra głowy zostanie doskonale oczyszczona, a jej kondycja jest przecież kluczowa dla kondycji włosów. Poza tym dobry szampon warto potrzymać na głowie nieco dłużej, by pozwolić dobroczynnym składnikom zadziałać. https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Kerastase-Genesis-Bain-Hydra-Fortifiant-Shampoo-250ml/1539

Odżywka

Odżywkę warto stosować po każdym myciu włosów, nawet gdy ma się włosy w niezłej kondycji i chce się uniknąć ich obciążania. Wystarczy wówczas wybrać produkt do spłukiwania czy nakładać preparat od połowy długości włosów. Za każdym użyciem kondycja włosów będzie lepsza, łatwo też będzie można je rozczesać.

Maska

Niezbędna jest nie tylko włosom zniszczonym. Bogatą, odżywczą maskę dobrze jest stosować raz w tygodniu, by maksymalnie odżywić włosy. Najlepsze efekty da zastosowania z ciepłym kompresem.

Preparat do wcierania w skórę głowy

W formie żelu, płynu czy innych płynnych bądź półpłynnych produktów, zwykle ma największy wpływ na stan skóry głowy i włosów. Nieocenione zasługi oddaje też wykonywany podczas jego nakładania masaż.