Korzyści z demakijażu twarzy olejkiem

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy pozwala długo utrzymywać ją w dobrej kondycji. Nawilżona i gładka cera sprawia, że patrząc w lustro czujemy się lepiej same ze sobą. Aby cieszyć się świeżym wyglądem skóry musimy zawsze pamiętać o niezwykle ważnej czynności, jaką jest demakijaż.

Dlaczego należy pamiętać o demakijażu?

Skóra twarzy codziennie ma kontakt z wieloma różnymi substancjami. Rano nakładamy na nią serum i krem. Później przychodzi kolei na następną warstwę, czyli podkład, korektor, róż, puder, tusz, kredkę i cienie do powiek. Wychodząc z domu narażamy ją na oddziaływanie kurzu i smogu. Nie pomagamy jej także, jeżeli w ciągu dnia dotykamy jej dłońmi, na których znajduje się mnóstwo bakterii. Staranny demakijaż pozwala oczyścić pory skórne, przez co zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków. Dzięki niemu twarz przygotowana jest do wchłaniania składników pielęgnacyjnych z serum i kremu. Demakijaż można wykonać płynem micelarnym lub mleczkiem, ale zdecydowanie najwygodniejszy i najszybszy w użyciu jest przeznaczony do tego celu olejek.

Jak działa olejek?

Zmywanie makijażu olejkiem jest bardzo bezpieczne dla cery z dwóch powodów. Po pierwsze, olejek do demakijażu nie podrażnia skóry, ponieważ w odróżnieniu od płynów micelarnych i mleczek nie wymaga pocierania twarzy wacikiem. Po drugie, naturalne olejki roślinne nawilżają, odżywiają i lekko natłuszczają skórę. Olejek nanosimy bezpośrednio na twarz, nie musimy zwilżać jej wcześniej wodą. Pod wpływem ciepła ciała olejek rozpuszcza makijaż i pozostałości innych kosmetyków. Dobrze radzi sobie nawet z wodoodpornym tuszem do rzęs. Po usunięciu olejku specjalną ściereczką skóra jest oczyszczona, miękka i przyjemna w dotyku.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu?

Decydując się na zakup olejku do demakijażu należy kierować się rodzajem skóry twarzy. Olejek przeznaczony do cery tłustej i mieszanej będzie miał nieco inną konsystencję od tego przeznaczonego do cery suchej i wrażliwej. Warto wybrać produkt wzbogacony o witaminę C lub E. Należy stawiać na kosmetyki zawierające naturalne składniki. Inwestycja w produkt wysokiej jakości zwróci się nam w postać pięknej i zadbanej skóry.

Oferta sprzedażowa: olejek do demakijażu tutaj