Kultowe kosmetyki – Bourjois puder brązujący

Każda entuzjastka kosmetyków kolorowych kojarzy charakterystyczne pudełeczko, które należy do bronzera Bourjois. To produkt dostępny na rynku od wielu lat, z milionami fanek. Dostaniemy ten puder w większości drogerii stacjonarnych, na standach francuskiej marki Bourjois, oraz w sieci. Czym charakteryzuje się bronzer Bourjois?

Bourjois bronzer – opakowanie

Stylistyka opakowania, które ma bronzer Bourjois, nawiązuje do tabliczki czekolady. Jest prostokątne, a gdy je otworzymy, zobaczymy bronzer. Sam produkt wygląda jak cztery kostki czekolady. Ma też charakterystyczny, słodki zapach. Opakowanie jest lekkie, bo wykonane z wytrzymałego typu kartonu. Ułatwia to podróże, segregację zużytego produktu i noszenie go np. w torebce. Aby używać tego typu kosmetyku, musimy mieć też pędzelek.

Bourjois puder brązujący – kolory i aplikacja

Do wyboru mamy dwa kolory Bourjois pudru brązującego:

  • 51 peaux claires/medianes (z fr.: skóra jasna/średnia),
  • 52 peaux mates (z fr.: skóra ciemna).

Ten pierwszy jest nieco jaśniejszy, a więc odpowiedni do osób z bardzo jasną karnacją, w zimę. 52 to kolor nieco ciemniejszy, dla pań z ciemniejszą, oliwkową karnacją bądź na wakacje, gdy jesteśmy nieco bardziej opaleni – bądź, po prostu, lubimy mocniejszy bronzer.

Bourjois bronzer jest łatwy w aplikacji i daje bardzo naturalny efekt, jest dobry dla osób lubiących delikatny makijaż. Jeśli ktoś lubi mocniejsze konturowanie, może też zbudować efekt, nakładając nieco więcej kosmetyku. Oczywiście należy pamiętać o tym, by nie nabrać go za dużo na pędzel (a jeśli, przypadkiem, nabierzemy go za dużo, pędzel należy strzepać), by nie zrobić sobie przypadkiem plamy. Kolory są uniwersalne i, co rzadkie w bronzerach, raczej chłodne. Fanki makijażu z pewnością docenią to, że nie wpada on w pomarańcz, co nie jest pożądane w pudrach brązujących.