Montibello Silaplex

Silaplex to stworzony przez markę Montibello system, którego zadaniem jest ochrona włosów przed wypadaniem i negatywnym działaniem procesów chemicznych. Kuracja ta została opracowana przez hiszpańskich ekspertów marki, którzy swoim celem uczynili przywrócenie włosom naturalnego piękna i siły.

Montibello Silaplex – w salonie fryzjerskim

Kurację wzmacniającą Silaplex podzielić można na dwa uzupełniające się etapy. Pierwszy z nich to terapia Silaplex Bond Guard, którą przeprowadza się w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Ta z kolei polega na użyciu dwóch produktów:

– Bond Reinforcer, czyli preparat chroniący włosy przed agresywnym działaniem substancji chemicznych podczas koloryzacji i dekoloryzacji, który jest bezpośrednio zmieszany z farbą, bądź dekoloryzatorem,

– Bond Restorer, czyli preparat, który zamyka łuski włosów, sprawiając, że są one elastyczne i lśniące.

Montibello Silaplex – w domu

Drugi etap kuracji wzmacniającej Silaplex to kontynuacja pielęgnacji w domu, za pomocą Silaplex Bond Protector. Preparat ten, stworzony do samodzielnego stosowania, to niezbędny element utrzymania stanu włosów, jaki uzyskano w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W jego składzie znajdują się:

– trójglicerydy 6,

– silamina K.

Odpowiednia ich dawka w produkcie, chroni włosy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i takich zabiegów jak suszenie, prostowanie, szczotkowanie. Silaplex Bond Protector pozwala w pełni cieszyć się efektem uzyskanym w salonie.