Najlepszy sposób na idealne gładkie ciało

depilacja laserowa w krakowie

Nadmierne owłosienie na pewno nie dodaje urody i czaru żadnej kobiecie. Współczesne kanony piękna są dosyć wymagające i od kobiet oczekuje się między innymi gładkiego ciała bez zbędnych włosów. Na szczęście z roku na rok opracowywane są też coraz bardziej skuteczne metody depilacji, wśród których prawdziwym hitem jest depilacja laserowa z gabinetu medycyny estetycznej np. Estetica. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej? W jakim przypadku będzie ona najbardziej skuteczna? Garść przydatnych informacji poniżej.

Czym jest depilacja laserowa?

Jak sama nazwa wskazuje, depilacja laserowa to usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy specjalnego dedykowanego do tego lasera. Promień lasera jest nakierowany bezpośrednio na mieszki włosów, które są następnie niszczone. Dzięki temu udaje się zniwelować włosy dosłownie u ich źródła. Po kilku seriach tego typu zabiegów można cieszyć się naprawdę gładkimi nogami, a efekt ten utrzymuje się bardzo długo. W ten sposób można się wręcz pozbyć włosów na stałe. To zatem najbardziej skuteczna i trwała metoda depilacji, jaka została dotychczas opracowana.

Kto może skorzystać z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa najbardziej jest rekomendowana dla kobiet mających wyjątkowo ciemne i twarde włosy. To właśnie w tym przypadku przynosi ona naprawdę doskonałe rezultaty. Kobiety mające raczej delikatne słabe włosy w kolorze blond, powinny wcześniej skonsultować się z kosmetologiem, który będzie przeprowadzał zabieg depilacji laserowej. Ich przypadku depilacja laserowa może być odrobinę mniej skuteczna, bo po prostu kosmetolog będzie miał większe problemy z namierzaniem włosków.

Jakie partie ciała można depilować laserowo?

Depilacja laserowa to najlepsza metoda do usuwania włosków spod pach lub z okolic bikini. To stosunkowo mało rozległe partie ciała, dlatego też potrzeba mniej serii depilacji, by uzyskać bardzo dobry efekt. Największym plusem jest nie tylko trwałe pozbycie się owłosienia, ale również efekt idealnie gładkiej skóry bez podrażnień, czego nie da się uniknąć w przypadku golenia się za pomocą maszynki.