O peelingach solnych

Peeling jest procesem złuszczania martwych komórek naskórka, dzięki czemu pobudza się skórę do produkowania nowych komórek. Regularnie stosowany peeling pozwoli nam się pozbyć cellulitu i wszelkich zanieczyszczeń. Nasza skóra staje się bardziej elastyczna, gładsza i lepiej ukrwiona.

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele rodzajów peelingów solnych. Cenowo też są duże widełki – do paru złotych do ponad stu. Nie musisz jednak wydawać dużo pieniędzy, aby cieszyć się dobroczynnymi właściwościami peelingów solnych. Możesz go również przygotować w domowym zaciszu.

Zrób to sama

Najprostszym przepisem na przygotowanie peelingu jest wymieszanie soli z olejem kokosowym do konsystencji gęstej pasty. Jeśli do masy dodasz olejek eteryczny, to Twój peeling nabierze wybranego zapachu, np. lawendy, pomarańczy czy mięty – wybór należy do Ciebie. Jednak jeśli chcesz, aby peeling miał dodatkowe właściwości, a nie tylko złuszczające, możesz dodać dodatkowe produkty. Oleje nierafinowane lub masło shea pozwolą odżywić i nawilżyć skórę. Jeśli nie wiesz jak przygotować taki peeling, warto sięgnąć po gotowe zestawy.

Zestawy do przygotowania peelingu

Wiele sklepów internetowych z surowcami kosmetycznymi w swojej ofercie posiadają gotowe zestawy do przygotowania kosmetyków m.in peelingów. Zestawy posiadają dokładnie odmierzone produkty, dzięki czemu nie musimy się martwić proporcjami. Mamy pewność, że zestaw przygotowały osoby znające się na kosmetykach i surowcach kosmetycznych. Produkty w zestawach do peelingu są tak dobrane, aby jak najlepiej spełniały swoje zastosowanie.

Gotowe zestawy można kupić na przykład tutaj:
https://mydlasie.pl/pl/p/Zestaw-do-solnego-peelingu-z-czarnuszka/118