Odmładza skórę i redukuje zmarszczki. Wyjątkowe właściwości olejku z opuncji figowej

olej z opuncji figowej marki Nature Queen

Wywodząca się z Meksyku opuncja figowa to roślina kaktusowata, która od wielu wieków stosowana jest w medycynie naturalnej. Na szczególną uwagę zasługuje pozyskiwany z niej olej, który polecany jest także jako naturalny kosmetyk przeciwstarzeniowy.

Właściwości oleju z opuncji figowej

Naturalny olej z opuncji figowej jest cennym składnikiem zawierającym duże ilości NNKT, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, witaminę E, która określana jest jako witamina młodości, a także szereg innych substancji aktywnych.

Działanie olejku z opuncji figowej:

– nawilżanie

– regeneracja

– łagodzenie

– ujędrnianie

– redukcja zmarszczek

– spowalnianie procesów starzenia

– ochrona przez fotostarzeniem skóry

W pielęgnacji olejek z opuncji figowej polecany jest przede wszystkim dla cery starzejącej się i dojrzałej. To produkt, którego wyjątkowe właściwości doceniają kobiety na całym świecie!

Zastosowanie olejku z opuncji figowej

Z tego cennego oleju pozyskiwanego z opuncji figowej można korzystać zarówno zamiast kremu, jak również wzmacniać nim działanie posiadanych kosmetyków. Nakładanie produktu warto połączyć z masażem twarzy, aby wniknął on w skórę jeszcze głębiej i zadziałał skuteczniej.

Dodatkowo, z olejku z opuncji figowej można korzystać przy pielęgnacji skóry ciała i włosów.

Za pomocą oleju z opuncji figowej można więc poprawić ogólny stan cery, zredukować zmarszczki i chronić ją przed dalszym starzeniem. To naturalny kosmetyk odmładzający!