Olejek rycynowy – sposób na gęstą czuprynę

Olejki do włosów to jedne z najlepszych produktów pielęgnacyjnych, niezależnie od typu posiadanych włosów. Szczególnie dobrze zaś sprawdzają się do zadań specjalnych. Niektóre z nich fantastycznie odżywiają włosy na długości, dodając im sprężystości i blasku. Inne zaś wpływają świetnie na skórę głowy i przyspieszają porost włosów. Takie działanie ma między innymi olejek rycynowy – sposób babć nie tylko na mocne i długie rzęsy.

Nie tylko do rzęs

Olejek rycynowy jest powszechnie polecany jako sposób na odżywienie, wzmocnienie, wydłużenie, zagęszczenie i przyciemnienie rzęs. Faktycznie może działać lepiej niż niejedna odżywka, jednak nie da się ukryć, że jego stosowanie nie należy do przyjemności ze względu na tłustą i lepką formułę. Zaleca się, by stosować go na noc, a rano można obudzić się z zamglonym spojrzeniem, a nawet mało przyjemnym podrażnieniem oczu. Jeśli zaś chodzi o jego stosowanie na włosy, nie jest to w żadnym stopniu uciążliwe, efekty zaś mogą przejść najśmielsze oczekiwania.

Jak stosować taki olejek do włosów?

Preparat na zaparcia, kosztujący w każdej aptece kilka złotych, może okazać się znacznie lepszym środkiem na porost i zagęszczenie włosów niż preparaty oferowane przez najlepsze marki, sprzedawane w drogeriach oraz aptekach. Trzeba tylko wiedzieć, jak go stosować, a nie jest to trudne ani specjalnie uciążliwe. Wystarczy olejek nanieść równomiernie na skórę głowy (można go podgrzać, by nieco go upłynnić i dzięki temu ułatwić sobie to zadanie), a potem… położyć się spać. Olejek pozostawiony na skalpie przez wiele godzin będzie mógł działać odpowiednio długo. Rano wystarczy zmyć go szamponem, najlepiej nakładając go wpierw na suche włosy, a dopiero potem używając wody. Stosowanie takiego zabiegu raz w tygodniu istotnie przyspiesza porost włosów, ale przede wszystkim powoduje ich odrastanie, a więc, w dłuższej perspektywie, zagęszczenie.