Różne rodzaje cery i ich problemy

krem do twarzy

Każdy z nas jest inny i każdy posiada też inny rodzaj cery i skóry. Jedne osoby niewiele dbają o swoją skórę, a mają ją nienaganną. A inne osoby chcąc mieć jej ładny wygląd muszą nieustannie o nią dbać. I stosować każdego dnia odpowiednie kremy do twarzy.

Jakie są typy skóry twarzy?

Wiele osób posiada skórę suchą. I te osoby zmuszone są stosować, krem nawilżający do twarzy, gdyż w przeciwnym wypadku skóra swędzi i łuszczy się dając nieciekawy wygląd. Dzieje się tak, gdy istnieje niewielka aktywność gruczołów łojowych.

Drugim rodzajem jest skóra tłusta i trądzikowa. Występuje tutaj zbyt duża aktywność gruczołów łojowych. Skóra ma też tendencje do zmian trądzikowych. Powstają zaskórniki i rozszerzone pory.

Szczególnym rodzajem jest skóra naczynkowa. Na skórze tej powstają czerwone miejsca po pęknięciu małych naczynek i konieczne trzeba zastosować krem do cery naczynkowej, aby zniwelować rumieńce i powstałe pajączki.

Innym rodzajem jest typ skóry zwany skórą normalną. Można o niej mówić wtedy, gdy skóra twarzy jest wystarczająco nawilżona, nie ma wyprysków i ogólnie wygląda zdrowo.

Jest jeszcze inny rodzaj zwany skórą mieszaną. Jest to połączenie cery tłustej z suchą lub tłustej z cerą normalną. Jest to typ cery niełatwej do utrzymania, gdyż wymaga ona zabiegów stosowanych przy trzech rodzajach skóry.

Trochę o skórze

Skóra człowieka zbudowana jest z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Skóra człowieka ma od 1,5 do ponad 2 metrów kwadratowych długości. Zaś grubość skóry waha się od 0,5 do 4 milimetrów.