Suplementy diety poprawiające stan włosów – jak wybrać te najlepsze?

Półki w sklepach i aptekach uginają się od różnego rodzaju suplementów diety. Przez jednych są polecane, przez innych – demonizowane. Jak więc zadbać o wypadające włosy i łamliwe paznokcie, by osiągnąć najlepsze efekty?

O czym pamiętać podczas przyjmowania suplementów diety?

Do najchętniej wybieranych sposobów na radzenie sobie z łamliwością, wypadaniem i przerzedzaniem włosów, należy włączanie odpowiedniej suplementacji. Najistotniejsze w przyjmowaniu konkretnych kapsułek jest to, by stosowanie ich było regularne, podparte wynikami badań (by nie domyślać się, jakich elementów brakuje w organizmie) oraz według zaleceń lekarza (lub producenta).

Tabletki na wszystko?

Szybki tryb życia i pragnienie natychmiastowych efektów skłania wiele osób do szukania suplementów, które w jednej kapsułce zawierają wiele witamin i minerałów. W końcu nie ma niczego przyjemnego w przyjmowaniu kilku tabletek kilka razy na dobę. Choć nie zawsze udaje się trafić na idealny zestaw substancji w danym preparacie, nie jest to niemożliwe. Kapsułki Vitabella mające w składzie optymalną zawartość m.in. żelaza, witaminy B6, tiaminy, L-cystynę, cynku i miedzi, skutecznie odżywiają organizm, wpływając pozytywnie na stan skóry, włosów i paznokci. Jeśli więc zwalczenie niedoborów nie jest możliwe dzięki zmianie pożywienia, suplementy diety wydają się najlepszą opcją.

Wybór dobrej jakości suplementów diety (np. wcześniej wspomnianej rodzina zdrowia vitabella) może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, poprawić samopoczucie i ogólny wygląd.