Żele do paznokci

Żele do paznokci były jednymi z pierwszych kosmetyków zapewniających trwały i estetyczny manicure na naprawdę długi czas. Jednakże gęsta konsystencja i potrzeba posiadania specjalnej lampy UV ograniczała możliwości wykonywania go w domu. W dzisiejszych czasach jednak znacznie zwiększyła się dostępność do profesjonalnych kosmetyków i sprzętów, przez co żele do paznokci stały się u niektórych pań jednym z podstawowych kosmetyków.

Co potrzebne jest do stworzenia manicure żelowego?

Do stworzenia trwałego i estetycznego manicure przy pomocy żelu trzeba mieć w domu lampę UV i żel do paznokci. Oprócz tego specjalny remover do zdjęcia żelu, kiedy już czas na to przyjdzie. Dzisiejsze żele do paznokci można z powodzeniem nakładać w domu, ale jest to zajęcie pracochłonne i czasochłonne, także trzeba się nastawić, że nie będzie to trwało 5 minut.

Jak nakładać żel do paznokci?

Przed nałożeniem żelu należy zrobić podstawowy manicure i odpowiednio przygotować wierzch płytki poprzez lekkie zmatowienie powierzchni, a następnie odtłuszczenie acetonem. Po tym etapie można nakładać już żel w trzech etapach – po każdym z etapów trzeba przez kilka minut trzymać paznokcie pod lampą UV.

Pierwszym krokiem jest nałożenie na płytkę paznokcia cieniutkiej warstwy podkładowej, która ma za zadanie zwiększyć przyczepność paznokcia. Druga warstwa jest warstwą formującą paznokieć, dlatego musi być ona znacznie grubsza, a jej utrwalenie też będzie trwało dłużej. Ostatnim etapem jest nałożenie warstwy nabłyszczającej, która ukrywa wszelkie ewentualne nierówności na powierzchni nowego manicure.
Żele do paznokci dostępne w sklepie Cocolita.pl