Chemabrazja, czyli chemiczne złuszczanie naskórka. Wskazania i efekty

Peelingi polegają nie tylko na złuszczaniu naskórka z użyciem substancji ścierających. Również wykorzystują specjalne preparaty kwasowe, które pozwalają na uzyskanie skutecznych, długotrwałych rezultatów. Takie zabiegi, które określane są mianem peelingów chemicznych, można wykonać także w Warszawie.

Na czym polega chemabrazja?

Chemiczne złuszczanie naskórka, czyli chemabrazja to zabieg bazujący na różnych typach kwasów, na przykład są to kwasy glikolowy, trójchlorooctowy (TCA), azelainowy czy pirogronowy. Kwasy te powodują złuszczenie naskórka i jednocześnie zmniejszenie widoczności niedoskonałości cery. 

Zabieg wykonuje specjalista – lekarz medycyny estetycznej, dermatolog. Obecnie peeling chemiczny w Warszawie można wykonać w niemalże każdym gabinecie medycyny estetycznej: https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peeling-chemiczny-eksfoliacja-kwasami

Wskazania do zabiegu

Wśród głównych wskazań do chemabrazji znajdują się:

– trądzik

– blizny potrądzikowe

– rozszerzone pory

– zmarszczki i inne oznaki starzenia się skóry

– przebarwienia

– nierówności skóry

Jakie są efekty chemabrazji?

Zabieg ten pozwala na dogłębne oczyszczenie oraz odbudowę skóry. W zależności od rodzaju kwasu i jego stężenia może spowodować powierzchowne lub dogłębne złuszczenie naskórka.

Po procedurze skóra jest gładka, pełna blasku, lepiej napięta. Widoczne niedoskonałości zanikają. Dodatkowo, peelingi tego typu pobudzają syntezę kolagenu, dlatego posiadają działanie przeciwstarzeniowe.

Za peelingi chemiczne w Warszawie najczęściej trzeba zapłacić cenę 150-350 złotych w zależności od wybranego zabiegu oraz gabinetu.