Czy warto sięgać po peeling do skóry głowy z apteki?

Peeling do skóry głowy (https://www.manada.pl/peelingi-do-skory-glowy) to produkt, który może i powinien być stosowany w celu jej skutecznego oczyszczania. Na rynku dostępne są zarówno produkty drogeryjne, jak również preparaty oferowane w sprzedaży aptecznej.

Czym cechuje się peeling do skóry głowy dostępny w sprzedaży aptecznej?

Peelingi do skóry głowy oferowane w aptekach stacjonarnych i internetowych to produkty, które wykazują się dużą skutecznością. Są to zwykle peelingi enzymatyczne, które zawierają w swoim składzie kwasy: glikolowy, salicylowy, owocowy oraz mocznik. Kwasy wykazują działanie silnie złuszczające, zaś mocznik może wpływać na złuszczenie zrogowaciałego naskórka oraz nawilżenie skóry. W tym wypadku mocznik o niskim stężeniu działa nawilżająco, zaś substancja w wysokim stężeniu wykazuje właściwości złuszczające.

Jakie inne substancje mogą być dodawane do produktów aptecznych?

Peelingi do skóry głowy, które dostępne są w aptekach mogą zawierać: kofeinę oraz działającą wzmacniająco argininę. Poza tym, w składzie godnych polecenia kosmetyków znaleźć można również pobudzający porost włosów ekstrakt ze skrzypu lub prowitaminę B5, która działa łagodząco i nawilżająco. Kosmetyki oczyszczające skórę głowy mogą zawierać również allantoinę, która łagodzi podrażnienia skóry oraz ekstrakt z mięty pieprzowej, który wykazuje działanie przeciwłupieżowe oraz odświeżające.

Jakie inne działanie mogą wykazywać peelingi do skóry głowy?

Peelingi enzymatyczne nie tylko skutecznie złuszczają martwy naskórek oraz oczyszczają skórę głowy z zanieczyszczeń, w tym pozostałości szamponów, odżywek, masek oraz produktów do stylizacji włosów, ale również stymulują porost nowych włosów. Produkty tego rodzaju ograniczają również wypadanie włosów, łagodzą podrażnienia, ograniczają nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz zapobiegają łupieżowi. Osoby borykające się z powyższymi dolegliwościami powinny stosować delikatne kosmetyki, które łagodzą ewentualne podrażnienia oraz działają nawilżająco. Godne polecenia preparaty posiadają w tym wypadku odpowiednie pH, które dostosowane jest do indywidualnych potrzeb skóry głowy. Codzienną pielęgnację skóry głowy powinny uzupełniać dobrej jakości peelingi, które z powodzeniem mogą być wykonywane raz w miesiącu. Zabieg oczyszczania nie jest kłopotliwy i długotrwały, a wykazuje się dużą skutecznością. Jego efekty są zauważalne już po kliku stosowaniach, a włosy stają się puszyste, lśniące oraz są bardziej podatne na ich układanie. Łupież jest ograniczony, a ewentualny świąd zredukowany.