Siła Syberii – groźna i niebezpieczna czy ogarniająca opieką i pielęgnacją?

Kosmetyki Oblepikha Siberica

Od jakiegoś czasu niezwykłą popularnością cieszą się kosmetyki rosyjskie lub bazujące na surowcach pozyskiwanych z Syberii. Ich główną zaletą, która przekonuje wielu zwolenników świadomej pielęgnacji oraz siły natury, są składy oparte przede wszystkim na roślinnych wyciągach. Jedną z często wybieranych marek jest Natura Siberica, w której ofercie wyróżnia się linia Oblepikha Siberica Professional.

Oblepikha, czyli rokitnik

Oblepikha Siberica Professional obejmuje kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów oraz ciała. Można wśród nich znaleźć mydła, żele pod prysznic, szampony, a także odżywki, maski, olejki, peelingi czy masła do ciała. Wszystkie produktu są wegańskie, a ich głównym składnikiem jest hydrolat z rokitnika ałtajskiego wytwarzany z dziko rosnących roślin. Jego zawartość została także podkreślona w nazwie całej linii. Oblepikha to transkrypcja rosyjskiego słowa oznaczającego właśnie rokitnik.

Rokitnik, czyli złoto Syberii

Rokitnik znajdujący swoje zastosowanie w pielęgnacji skóry oraz włosów zyskał tytuł złota Syberii. Wykazuje on między innymi działanie przeciwzmarszczkowe, przeciwbakteryjne, i przeciwłupieżowe. Wyrównuje koloryt skóry, wspiera regenerację, a także działa jako naturalny filtr UVB. Wszystkie właściwości rokitnika mają swoje źródło w obecnych w nim licznie substancjach biochemicznych. Jest ich około 190, a wśród nich:

Kosmetyki Oblepikha Siberica
  • 10 witamin, między innymi C, A, E, K, F, P czy witaminy z grupy B,
  • 24 minerały, takie jak żelazo, krzem, potas, wapń, fosfor,
  • aminokwasy,
  • antyoksydanty,
  • kwasy OMEGA 7, 3 oraz 6.

Rokitnik ze względu nie tylko na ilość wszystkich składników, ale przede wszystkim na ich stężenie jest jedną z najcenniejszych dla ludzkiego organizmu roślin na półkuli północnej.

Kosmetyki z linii Oblepikha Siberica (https://naturasiberica.com.pl/pl/series/oblepikha-siberica-professional-55.html) oprócz rokitnika zawierają także między innymi: wyciąg z owoców jarzębiny zwyczajnej, olejek z nasion sosny syberyjskiej, wyciąg z owoców jeżyny, ekstrakt z igieł sosny karłowatej czy ekstrakt z orlika syberyjskiego.