Allerco – dla kogo przeznaczony jest ten delikatny balsam?

allerco balsam

Allerco balsam to wysokiej jakości produkt służący do nawilżania skóry. Dzięki sprawdzonym składnikom, do których zaliczyć można: emolienty, glicerynę i metabolit witaminy PP, stanowi on bardzo dobre uzupełnienie pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Korzyści ze stosowania kremu zauważą w szczególności osoby ze skórą suchą, skłonną do podrażnień, a także cierpiące na pewne schorzenia. W tym artykule zostaną opisane przykładowe problemy dermatologiczne, na które pomaga Allerco. 

Osoby cierpiące na alergię skórną

Alergia skórna to bardzo skomplikowany temat, ponieważ występuje pod różnymi postaciami i może być spowodowana najróżniejszymi czynnikami, np. kontaktem skóry z konkretną tkaniną, sierścią czy substancją spożywczą. Wywołuje to reakcję obronną układu odpornościowego pomimo nieszkodliwości substancji uczulającej. Często objawia się zaczerwienioną, szorstką skórą, mogącą też swędzieć i piec. Allerco krem emolientowy nawilżający (https://www.aptekagalen.pl/allerco.html) łagodzi podrażnioną alergiczną skórę, przynosząc uczucie komfortu. 

allerco

Osoby ze skórą atopową

Atopowe zapalenie skóry to choroba o podłożu genetycznym, która objawia się najczęściej w młodości, powodując powstawanie grudek, rumienia i silnego świądu na częściach ciała, takich jak: głowa, tułów i kończyny. Kompulsywne drapanie skóry atopowej powoduje natomiast powstawanie przeczosów, czyli ran i pęknięć. Allerco balsam silnie nawilża skórę atopową, dzięki czemu odbudowuje jej warstwę lipidową i wspomaga jej ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. 

Inne rodzaje skóry, na które stosuje się Allerco

  • skóra podrażniona
  • skóra wystawiona na działanie bardzo niskich temperatur 
  • skóra wystawiona na działanie promieniowania słonecznego
  • skóra dziecięca