Antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej

płyn do płukania jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej od długiego już czasu są bardzo popularne. Na rynku jest ich duża ilość. Dzięki nim można pozbyć się bakterii nagromadzonych w jamie ustnej. Chronią nas przed rozwojem próchnicy, chronią dziąsła przed chorobami. Pomagają również w tym, aby nie gromadził się na zębach kamień nazębny i osad. Niektóre płyny mają właściwości wybielające zęby. Płukanie zębów powinno być naszym stałym rytuałem. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami i dowiedz jak prawidłowo stosować płyny do płukania ust, aby lepiej zadbać o zdrowie zębów i dziąseł. 

Jaka jest technika płukania ust

Oczywiście nie jest to czynność trudna, natomiast można mieć wątpliwości ile użyć płynu do płukania. Nie ma jednej stałej ilości płynu, jaki trzeba użyć, ponieważ na rynku mamy różne rodzaje płukanek. Każdorazowo zmieniając płyn do płukania jamy ustnej, powinniśmy zapoznać się z zaleceniami producenta. Najczęściej na etykiecie dokładnie jest opisane, ile płynu należy użyć. Często na nakrętce jest zaznaczone, ile płynu powinniśmy nalać do jednorazowego płukania jamy ustnej. W instrukcji znajdziemy także informację, jak długo powinniśmy wykonywać płukanie. W przypadku większości płynów producenci zalecają od pół do jednej minuty.

Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne płyny do płukania jamy ustnej

W aptekach dostaniemy specjalistyczne przeciwzapalne płyny do płukania jamy ustnej. Są to płyny, z których zastosowaniem zdecydowanie powinniśmy się zapoznać. Na ulotce będziemy mieli dokładne informacje o tym, w jakiej ilości stosować płyn. Jak długo trwa płukanka i jak długo trwa cała terapia. Ponieważ są to płyny, w których składzie mamy silne substancje, najczęściej nie są one przeznaczone do stosowania każdego dnia, przez długi okres czasu. Są to substancje dedykowane do konkretnych schorzeń, jak zapalenie dziąseł czy preparaty specjalne dla diabetyków.