Balsam do ciala: co może znaleźć się w jego składzie?

balsam do ciała

Balsam do ciała to produkt do pielęgnacji skóry, którego zadaniem jest pomoc w jej nawilżaniu. Zaliczają się do kategorii lotionów. Utrzymują skórę w stanie nawilżenia poprzez zatrzymywanie wody na skórze. Mogą składać się z oleju lub wosku.

Balsam do ciala – co może zawierać jego skład?

Balsamy do ciała zazwyczaj składają się z wody, gliceryny i emulgatorów. Emulgatory, takie jak monolaurynian sorbitanu, są zaprojektowane, aby pomóc balsam zmieszać z wodą. Składniki rozpuszczalne w wodzie, takie jak gliceryna i kwas mlekowy mogą być również dodawane do balsamu.
Kremy do ciała są często określane jako środki nawilżające, ponieważ ich głównym zadaniem jest nawilżanie skóry. Są często nakładane na skórę po prysznicu lub kąpieli. Zazwyczaj są mniej tłuste niż maści, jednak w zależności od składników mogą być również tłuste – taka cecha jest szczególnie prawdziwa, jeśli chodzi o kremy do suchej cery.

balsam do ciała

Na co uważać kupując kremy do ciała?

Tłuste uczucie po nałożeniu wywoływane przez krem do ciała jest czasami spowodowane obecnością silikonów. Zależy to również od zawartości wody, konsystencji i pH. Środki o wysokim pH wody, takie jak woda alkaliczna lub kwaśna, mogą wysuszać skórę.
Istnieją różne rodzaje balsamów, w tym balsamy do skóry suchej, balsamy do skóry tłustej i balsamy do skóry mieszanej. W przypadku produktów z olejem mineralnym i petrolatum nie są jednak ogólnie uważane za nawilżające i nie powinny być stosowane na suchą skórę.
Przedstawione kosmetyki zazwyczaj nie są testowane na zwierzętach, a te, które są powinny być odpowiednio oznaczone na etykiecie. Balsamy uważane za lepsze wybory do pielęgnacji skóry niż kremy i maści.