Cechy tuneli do uszu

Tunele do uszu to popularne kolczyki, jakie są umieszczane w małżowinie usznej, na płatku ucha. To ciekawe miejsce, gdzie nie ma chrząstki, dlatego swobodnie dopasujemy rozmiar przekłucia. Jakie zalety mają tunele? Czym cechuje się piercing tego typu? O czym pamiętać?

Tunel piercing

Uzyskanie odpowiedniej wielkości otworu jest związane z zastosowaniem spirali i rozpychaczy do uszu. Oba rozwiązania to bezpieczny sposób na rozciągnięcie tuneli. Rozpychacze, czyli tapery, przypominają zwężany pręt, dzięki czemu stopniowo uzyskuje się odpowiednią wielkość otworu. Są one dostępne od 1,2 mm do nawet 24 mm. W tym wypadku stosowana jest też spirala do ucha, która ułatwia dobranie i uzyskanie właściwego otworu w płatku ucha. 

Kolczyki tunele

Okazuje się, że na wybór odpowiedniej biżuterii można się zdecydować zarówno w trakcie dobierania danego otworu, jak i po jego uzyskaniu. Kolczyki tunele są tworzone z materiałów naturalnych i sztucznych. Posiadają wiele zalet, jakie przyciągają szerokie grono zwolenników. Nie zapominajmy o tym, że wybranie kolczyków jest kwestią indywidualną i zależy od gustu. Naturalne materiały to najczęściej kamień, kość lub drewno. Są one zazwyczaj wykonywane ręcznie, co przekłada się na precyzję i ciekawy design. Unikalne wzornictwo przyciąga wzrok i pozwala dopasować takie kolczyki, jakie doskonale się zaprezentują. 

Tunel piercing już od lat cieszy się uznaniem na rynku. Do wyboru mamy sporo biżuterii, jaką dobierzemy do swojego gustu. Nowoczesne kolczyki tunele pozwalają wyrazić siebie.