Dlaczego kremy do depilacji są tak wyjątkowe?

krem do depilacji

Krem do depilacji jest sposobem na bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie trzeba sięgać po maszynkę lub bardziej drastyczne metody, jak wyrywanie woskiem, aby się go pozbyć. Czy kremy do depilacji, aby na pewno są bezpiecznie? Przez wiele lat naukowcy badali zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo kremów, dlatego wszelkie ich rodzaje znajdujące się na rynku są w stu procentach bezpieczne.

Kremy do depilacji – przede wszystkim bezpieczeństwo oraz skuteczność.

krem do depilacji

Składniki aktywne, które wchodzą w skład kremów do depilacji, są bardzo bezpieczne. Nie ma tutaj mowy o żadnych składnikach, które mogłyby być niepokojące dla użytkowników. Należy jednak pamiętać, że aby kosmetyk był bezpieczny, powinno sprawdzić się jego skład w związku ze składnikami, które mogą powodować alergie. Aby dopasować się do potrzeb klientek, sklepy oferują zarówno kremy do depilacji dla skóry normalnej jak i suchej i wrażliwej.

Depilacja kremem jest bardziej skuteczna niż standardowe pozbywanie się owłosienia maszynką. Efekt utrzymuje się do 4 dni, lecz przy systematycznym używaniu będzie on dłuższy. Procesy, które zachodzą w keratynowej strukturze włosa podczas nałożenia kremu, pozwolą na jego osłabienie. Dlatego włoski staną się cieńsze i delikatne, co oznacza, że nie będą aż tak widoczne. Z założenia krem do depilacji lepiej będzie sprawdzał się na jasnych włosach, ze względu na jego jasny pigment.

Wspaniałe odkrycie – gładkie miejsca intymne oraz twarz?

Krem do depilacji miejsc intymnych przeznaczony jest do delikatnej skóry w okolicach bikini. Efekty są bardzo zbliżone do golenia maszynką, natomiast przy systematycznym używaniu włoski zostaną osłabione, a ich wzrost będzie opóźniony. Dzięki kremowi jest pewność, że nie pozostanie nacięta skóra w okolicach bikini.

Krem do depilacji twarzy ma łagodne substancje aktywne, które nie wywołują uczulenia na delikatnej skórze twarzy. Depilacja będzie bezbolesna, tania i szybka, a dodatkowo włoski na twarzy będą stawały się delikatne i cieńsze oraz będą wolniej odrastały, co jest dodatkowym plusem w okolicach twarzy.