Fluid do twarzy i wszystko co powinno się o nim wiedzieć

To jeden z podstawowych kosmetyków, dzięki któremu szybko można ujednolicić kolor cery, także ukryć różnego rodzaju niedoskonałości i przebarwienia. Warto nauczyć się go odpowiednio rozprowadzać na twarzy, na przykład za pomocą gąbeczki do podkładu, tak by idealnie stopił się ze skórą i nie był widoczny.

Jak dobrać odcień fluidu dla siebie

Testowanie odcienie fluidu na nadgarstku to nie do końca dobry pomysł. Lepszy pomysł to poproszeni o odrobinę podkładu do wypróbowania w domu, gdzie następnie nałoży się go za pomocą gąbki do makijażu, tak by w świetle dziennym sprawdzić jego odcień. Fluid powinien dobrze stapiać się ze skórą, nie powinien mocno odznaczać się na linii żuchwy. Dobrze jest poprosić o pomoc w wyborze odpowiedniego odcienia, zwracając uwagę czy będzie to odcień ciepły (beżowy lub żółty), czy też zimny (różowy).

Jak dobrze nałożyć fluid

Są różne techniki nakładania fluidu. U kogoś najlepiej sprawdza się gąbka do makijażu Real Techniques, ktoś inne wykorzystuje do nakładania fluidu po prostu własne palce. Grunt to opracować sobie dobrą technikę, tak by fluid nakładać lekką ręką. Nie ma nic gorszego niż efekt maski, który można osiągnąć wtedy, gdy tego kosmetyku nałoży się zbyt dużo. Do ukrywania różnego rodzaju niedoskonałości i crossed służy natomiast korektor. Warto pamiętać o tym i nie nakładać zbyt grubej warstwy fluidu w tych miejscach, w których jest coś więcej do ukrycia.