Jak prawidłowo dbać o swoje paznokcie

paznokcie hybrydy

Zadbane paznokcie są bez wątpienia wizytówką dłoni kobiety. Zdradzają, czy dba ona o siebie holistycznie, czy tylko bardzo powierzchownie. Warto pamiętać o tym, że paznokcie zadbane, to nie tylko paznokcie pomalowane. Większe znaczenie ma tak naprawdę stan płytki paznokcia, który może być opłakane na przykład wtedy, gdy od lat stosuje się manicure hybrydowy. Jak wzmocnić swoje pazurki? Poniżej kilka podpowiedzi.

Baza witaminowa do paznokci

Jeżeli paznokcie są w naprawdę opłakanym stanie, dobrze przysłuży się im to, że na jakiś czas zrezygnuje się z manicure hybrydowego. Lepiej zastosować natomiast lecznicze kosmetyki, takie jak na przykład baza witaminowa do paznokci. Należy używać ich regularnie, dzięki czemu po kilku tygodniach zauważy się znaczną poprawę. Paznokcie będą zdrowsze, błyszczące, przestaną się wreszcie łamać. Oczywiście warto swoje paznokcie odżywiać również od środka. Tutaj największe znaczenie ma odpowiednia dieta oraz suplementowanie składników, które pozytywnie wpływają nie tylko na paznokcie, ale też na przykład na włosy czy skórę.

Mało inwazyjny manicure

Kiedy paznokcie wrócą już do lepszego stanu, można powrócić do wykonywania manicure. Warto jednak zrezygnować z hybryd albo żeli, a na przykład zrobić sobie paznokcie japońskie. Ten manicure to w pewnym stopniu nowość, która staje się coraz bardziej popularna. Paznokcie są tutaj głównie odżywione, nie maluje się ich żadną emilią, ale dzięki prawidłowej pielęgnacji prezentują się naprawdę bardzo ładnie.