Jakich kosmetyków używać do włosów kręconych?

brunetka z kręconymi włosami

O lokach marzą kobiety, które mają proste włosy. Natomiast właścicielki loków mają dość dużo zmartwień z okiełznaniem puszących się na końcach i oklapniętych u nasady włosach. Jak zatem dbać o włosy kręcone? Jakie kosmetyki do kręconych włosów są najlepsze?

Czym charakteryzują się włosy kręcone?

Kręcone włosy są przede wszystkim delikatne i bardzo wrażliwe na uszkodzenia. Najczęściej są one suche i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli nie będą używane odpowiednie kosmetyki do kręconych włosów, to mogą one jeszcze bardziej się przesuszyć i mocno puszyć. Loki reagują także szybko na wilgotne powietrze, co także należy wziąć pod uwagę podczas codziennej stylizacji.

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Naturalne loki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądały pięknie i zdrowo. Nie wystarczy umyć włosów i poczekać aż wyschną. Każda kobieta z kręconymi włosami wie, że suszarka dość niekorzystnie wpływa na stan włosów i ich kondycję, dlatego najlepszym sposobem jest naturalne suszenie. Bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych do włosów kręconych. Można je znaleźć w każdej drogerii. Loki powinny być myte w letniej wodzie, gdyż gorąca może je osłabić. Do codziennej pielęgnacji najlepiej wybrać delikatny szampon z roślinnymi ekstraktami.

Jak odżywić kręcone włosy?

Oprócz szamponu po każdym myciu należy nałożyć na włosy odżywkę. Można użyć kosmetyków, które wymagają spłukiwania bądź nie. Odżywka czy maska nawilżająca powinny być bogate w witaminy i minerały, które odpowiednio pielęgnują delikatne loki. Dobrze jest także używać olejków, które podkreślają doskonale skręt, a zarazem wzmacniają i regenerują zniszczone włosy. Jeśli chodzi o wybór olejku, to najlepiej z lokami radzi sobie olej kokosowy, ze słodkich migdałów i olej z awokado.

Naturalne kosmetyki do włosów kręconych

Dobrze jest postawić na ekologiczne kosmetyki, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych osłabiających włosy. W sklepach można znaleźć wiele produktów naturalnych, które zawierają wyciągi ziołowe. Nie ma w ich składzie parabenów, alkoholu czy innych szkodliwych chemicznych dodatków.