Kiedy można wymienić kolczyk w pępku?

kolczyk do pępka

Kolczyk w pępku jest obecnie jednym z najchętniej wykonywanych rodzajów przekłuć. Szczególnie decydują się na niego kobiety, które doskonale wiedzą, że biżuteria w tym miejscu prezentuje się w wyjątkowo uwodzicielski sposób. Kolczyk do pępka – wręczony podczas przekłucia – nie zawsze musi się nam podobać. Wobec tego, kiedy można go wymienić?

Kolczyki w pępku – jak długo się goją?

Standardowo przyjęło się, że kolczyki do pępka można wymienić w momencie, kiedy rana będzie w pełni zagojona. Warto sobie uświadomić, że piercing pępka nie jest zbyt problematyczny. Przy odpowiedniej pielęgnacji i zachowaniu higieny przekłucia, może się ono wygoić już na 2 – 3 miesiące. Nie jest to jednak żelazną regułą. Każdy organizm może bowiem inaczej reagować na kolczyki w pępku, więc czas gojenia uzależniony od indywidualnych predyspozycji każdego z nas.

kolczyki do pępka

Kiedy można wymieniać kolczyki w pępku?

Kolczyki w pępku mogą zostać wymienione w momencie, kiedy przekłucie będzie wygojone. Warto zauważyć, że kolczyki do pępka otrzymywane podczas wykonywania zabiegu są niklowane, co przyspiesza gojenie się ran. Oczywiście, jeśli nie pojawia się opuchlizna, a także nie ma żadnego wysięku, wówczas kolczyk do pępka można wymienić nieco wcześniej, jednak nie zaleca się robienia tego przed upływem co najmniej 1 – 1,5 miesiąca od wykonania przekłucia. Wybierając „kolczyk zastępczy”, warto zwrócić uwagę na to, by był on wykonany ze stali chirurgicznej. Musi on także zostać odpowiednio zdezynfekowany przed założeniem.