Kiedy przekłuwać uszy dzieciom?

Wielu młodych rodziców dziewczynek stoi przed dylematem, czy decydować się na przekłucie uszu swoim pociechom? Obawy dotyczą oczywiście przede wszystkim możliwego bólu, a także bezpieczeństwa takiego typu zabiegu. Czy jest się czego obawiać?

Rzeczywiście, praktyka pokazuje, że uszy przekłuwa się już bardzo młodym dziewczynkom. Czasami nawet niemowlakom, które nie skończyły jeszcze nawet roku! Decydując się na zabieg u tak małego dziecka, rodzice powinni przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo i profesjonalizm osoby przeprowadzającej go. Jakiekolwiek uchybienia w kwestii higieny czy sprawności sprzętu są niedopuszczalne. Można z całą stanowczością stwierdzić, że jedynym rozsądnym wyborem jest profesjonalny gabinet.

Obawy rodziców może uspokoić to, że przekłuwanie uszu w gabinecie medycyny estetycznej jest przede wszystkim bardzo bezpieczne. W profesjonalnym zakładzie warunki są zawsze sterylne, a obsługa jest odpowiednio przeszkolona i doświadczona w używaniu sprzętu. W przypadku odpowiedniego postępowania, ryzyko zakażenia na przykład bakteriami jest właściwie bliskie zeru. 

Warto postawić na gabinet ze sprawdzonymi pozytywnymi opiniami oraz cieszący się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności. Jest to swojego rodzaju gwarancja profesjonalizmu. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zabieg przeprowadzony przez profesjonalną osobę może okazać się nawet całkowicie bezbolesny!

Wielu rodziców mimo wszystko nie decyduje się na przekłuwanie uszu swoim dzieciom, pozostawiając im tę decyzję do podjęcia samodzielnie w przyszłości. Doświadczenie pokazuje jednak, że warto przeprowadzić zabieg już w młodym wieku i „mieć to z głowy”.