Kosmetyki do włosów farbowanych – czyli jak zachować kolor na dłużej?

kosmetyki do włosów farbowanych

Farbowanie w obecnych czasach nie jest niczym już zadziwiającym. Jeśli brunetka marzy o jasnych włosach, bez większych problemów może to osiągnąć, podobnie jak i na odwrót. Szkopuł jednak tkwi w tym, żeby po farbowaniu ten kolor jak najdłużej utrzymać. Szczególnie na rozjaśnianych włosach mogą, nawet po dość krótkim czasie, pojawiać się nieestetyczne żółte i pomarańczowe odcienie. 

Dla farbowanych blondynek i różowych włosów

W rozjaśnianych na jasny blond włosach, największym problemem mogą się okazać przebijające żółte lub miedziane tony. Są one prawdziwym utrapieniem, szczególnie dla miłośniczek chłodnych odcieni. Jest jednak na to metoda, czyli stosowanie fioletowych szamponów, które za zadanie mają ochłodzić kolor i wyeliminować przebijające, niechciane, ciepłe odcienie. Taki szampon trzyma się na włosach przez około 10-15 minut, a stosuje się go najlepiej co drugie mycie. Nie należy przesadzać z jego stosowaniem, bo inaczej włosy mogą nabrać barwy szaro-fioletowej. Polecane są między innymi następujące fioletowe szampony, zazwyczaj dostępne choćby w Rossmannie:

  • Szampon L’Oréal Paris Elseve Color-Vive Purple
  • Fioletowy szampon do włosów TRESemme

Dla fanek różowych odcieni i truskawkowych blondów pomocny z kolei może być różowy szampon, który podobnie jak fioletowy, maskuje żółte i pomarańczowe tony, a jednocześnie nadaje lekko różowawy kolor. Taki szampon też należy potrzymać na włosach przez około 15 minut. Warto wziąć pod uwagę następujące z nich:

kosmetyki do włosów farbowanych
  • Joanna Ultra Color szampon dla różowych odcieni blond
  • Stapiz Sleek Line Blush Blond Shampoo

Dla miłośniczek mocniejszych odcieni różu, warto z kolei też pomyśleć o zastosowaniu co jakiś czas różowej płukanki, na przykład tej z Cameleo. Więcej możesz znaleźć na – https://bellita.pl/wlosy-farbowane.

Dla farbowanych włosów brąz i ciemnych blondynek

Niebieski szampon to odpowiedź dla włosów farbowanych na brązowe kolory lub na ciemny blond. Ponadto, sprawdzi się też na przykład w przypadku ciemnych włosów z jasnymi pasemkami lub tak zwanymi “oreo hair”. Niebieski szampon ma zadanie podobne jak ten różowy czy fioletowy, jednak ten lepiej sprawdzi się przy ciemniejszych odcieniach włosów. Stosuje się go podobnie jak te dwa wcześniejsze i może się okazać niezbędnym kosmetykiem do włosów farbowanych, żeby utrzymać ich estetyczny wygląd. Dość dużą popularnością i uznaniem klientek cieszy się na przykład:

  • Matrix Total Results Brass OFF szampon ochładzający kolor 300ml
  • Fanola No Orange szampon neutralizujący pomarańczowe i miedziane refleksy