Majtki kobiece i ich rodzaje

Majtki to element bielizny noszony zarówno przez mężczyzn jak i kobiety na całym świecie. Tradycja noszenia majtek czyli fragmentu tkaniny zakładanego pod odzież wierzchnią wedle podań wywodzi się ze starożytności a potwierdzone przypadki użycia majtek odnotowywane były w średniowieczu. Od tego czasu majtki – szczególnie majtki damskie ewoluowały w dziesiątki rodzajów i typów tak, iż w sprzedaży jest ich dużo. W tym artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze rodzaje kobiecych majtek.

Klasyczne figi

Figi to najbardziej uniwersalny rodzaj bielizny z kategorii majtki damskie. Są też rokrocznie hitami sprzedażowymi z tego też powodu dużo ich się produkuje. Jest to spowodowane wygodą i uniwersalnością ich budowy. Figi są bowiem majtkami bez nogawek zaś w górnej, szerszej części mają wstawioną gumkę podtrzymującą całość. Oddolna część majtek rodzaju fig, posiada wszyty podwójny (niekiedy potrójny) fragment materiału zabezpieczający dodatkowo krocze, najbardziej wrażliwe miejsce ciała kobiety. Figi są więc nie tylko wygodne, dobrze zabezpieczają ale też są klasyczne i dobrze leżą. Do codziennego noszenia, pracy są to więc majtki idealne.

Szorty damskie

Szorty zwane niekiedy damskimi bokserkami są nieco mniej popularne od pozostałych rodzajów tej bielizny. Stale jednak zyskują na popularności a ilość sprzedanych sztuk rośnie z roku na rok. Nie są to majtki o specjalnie atrakcyjnych kształtach choć dziś tworzy się już szorty koronkowe i z wzorkami aby upiększyć ten rodzaj majtek. Tego typu majtki doskonale sprawdzają się natomiast pod obcisłe spodnie typu leginsy gdyż dolna linia szortów będzie leżeć idealnie ponad pośladkami w żaden sposób nie przecinając go. Nosząc inne majtki pod obcisłe spodnie można nabawić się odcisków i nieprzyjemnych, bolesnych kresek tak więc w tym przypadku szorty sprawdzają się idealnie. 

Majtki typu tanga

Inspiracją majtek typu tanga były ubiory noszone przez egzotyczne ludy. Majtki typu tanga składają się z dwóch, trójkątnych, połączonych ze sobą pasków materiału. Paski te zakrywają tylko genitalia i pośladki reszta ciała pozostaje odsłonięta. Tylny fragment materiału pozostaje jednak tak bardzo szeroki aby nie wchodził pomiędzy pośladki i nie zostawiał tam bolesnych odcisków. Tangi są więc dość wygodne i komfortowe w użyciu, szczególnie na letnie, lekkie kreacje są dobrym wyborem bo zapewniają dobry dostęp powietrza i zapobiegają poceniu się. Majtki typu tanga bywają też częścią zestawów kąpielowych w czym zdobywają coraz większą popularność zarówno na polskim rynku jak i w sprzedaży poza granicami naszego kraju. 

Stringi czyli rewolucja seksualna

Stringi jako rodzaj majtek pojawiły się na dobre w latach 60-tych dwudziestego wieku (choć o użyciu cienkich pasków materiału zakładanych na krocze mogliśmy mówić w historii już wcześniej gdy tego typu ubiory były użytkowane choćby przez prostytutki. W użyciu masowym w kulturze pojawiły się po rewolucji seksualnej zapoczątkowanej w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Kobiety stały się bardziej wyzwolone i chciały pokazywać swoje ciało tak by rozpalać zmysły mężczyzn. Ubogie, skąpe ubiory weszły też do kultury masowej poprzez gazety i miesięczniki dla mężczyzn zdobione na przykład kobietami w stringach na okładkach. Stringi więc zostały stworzone w zasadzie jako bielizna erotyczna i tak pozostało do dziś choć są tacy, którzy twierdzą że noszą je dla przyjemności. Jednakże obiektywnie należy stwierdzić, że noszenie stringów jest najmniej wygodne spośród wszystkich innych typów majtek omówionych w tym artykule gdyż stringi nie posiadają możliwości zastosowania żadnego sposobu na zapobiegnięcie otarciom pośladów czy krocza kobiety gdyż składają się jedynie z pojedynczego paska materiału. Niekiedy jest on rozszerzony o drobną koronkę, kokardkę bądź inny zdobnik jednakże nie zmienia to faktu małej wygody noszenia. Faktem pozostaje, iż nawet wedle badań seksuologów stringi są kojarzone ze sferą erotyczną i samo ich założenie przez kobietę może rodzić wyobrażenia mężczyzny. Stały się więc stringi w kulturze pewnym symbolem.