Maska do włosów – kosmetyk, bez jakiego trudno się obyć

Maska do włosów - kosmetyk, bez jakiego trudno się obyć

Kobiety chcące realnie zadbać o swoje włosy powinny używać nie tylko doraźnie działających produktów, jak wygładzające i zmiękczające odżywki, upiększające sera czy jedwabie, ale też, a raczej przede wszystkim, maski do włosów. Maseczka ma cechy, jakich inne rodzaje kosmetyków nie posiadają, dlatego nic nie jest w stanie jej zastąpić, a zwłaszcza wtedy, gdy włosy są zniszczone.

Moc nawilżenia

Oczywiście w sprzedaży dostępne są różne rodzaje masek do włosów, ale zawsze zadaniem tego preparatu jest silne nawilżenie, regeneracja i odbudowa pasm. Z tego też powodu zaleca się, by maskę trzymać na włosach przez dłuższy czas i najlepiej w cieple, tj. pod foliowym kompresem, ewentualnie wilgotnym ręcznikiem.

Oczywiście znaleźć można też maski mające działać w kilka minut, ale w takim przypadku można mieć pewność, że mają one w składzie głównie silikony, które tylko doraźnie poprawiają wygląd włosów. Zresztą takie maski także zadziałają bardziej wyraźnie, gdy pozostawi się je na głowie dłużej.

Silne odżywienie

Po co komu maska do włosów, jeśli ma dobrą odżywkę? Takie pytanie na pewno zadaje sobie wiele kobiet, ale trzeba wiedzieć, że te dwa kosmetyki, choć czasem postrzegane jako takie same, mają zupełnie inne zastosowania oraz cechy.

Odżywka to lekki kosmetyk, po który powinno się sięgać przy każdym myciu włosów (lub nawet częściej – w przypadku preparatów do stosowania na sucho i np. rozczesywania pasm), maska zaś to treściwy, często gęsty preparat, o bogatym składzie, którego nie powinno się nadużywać, gdyż szybko doprowadzi to do obciążenia włosów. Najlepiej, by maska na włosy była nakładana raz w tygodniu, ale na dłuższy czas – optimum to godzina. Taki czas jest wystarczający do tego, by składniki aktywne wchłonęły się w pełni. Jeśli przy tym założy się ciepły kompres, efekty będą świetne.