Naturalne peelingi w drogeriach

peelingi naturalne

Moda na naturalne kosmetyki sprawia, że kobiety bardziej zwracają uwagę na skład każdego produktu, jaki zamierzają kupić. Często zawierają one mnóstwo sztucznych detergentów i konserwantów, które tragicznie działają na skórę. W ostatnich latach powstało wiele firm kosmetycznych, które wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych kobiet i oferują kosmetyki bez sztucznych dodatków- naturalne peelingi, maseczki, czy kremy do twarzy i ciała.

Co zawierają peelingi naturalne?

Istnieje wiele naturalnych składników, które mają działanie ścierające skórę. Najpopularniejsze z nich to drobinki orzechów, nasiona kakaowca, płatki owsiane, cukier czy sól. Wraz z dodatkiem składników pielęgnujących i nawilżających, takich jak ekstrakty z owoców, olejki czy witaminy, wpływają bardzo pozytywnie na wygląd skóry.

Gdzie można kupić naturalne kosmetyki?

Sklepy z kosmetykami takimi jak naturalne peelingi, najłatwiej znaleźć w internecie. Przy zakupie dobrze upewnić się, że producent udostępnił na stronie internetowej pełny skład produktu. Może się bowiem okazać, że kosmetyk reklamowany jako naturalny, w rzeczywistości zawiera również toksyczne składniki.

Czy warto kupować kosmetyki naturalne?

Nie jest powiedziane, że tego typu produkty sprawdzają się dla każdego. Wręcz przeciwnie, peelingi naturalne mogą zaszkodzić, szczególnie właścicielkom skłonnej do podrażnień, alergicznej skóry. Najlepiej przed zastosowaniem sprawdzić działanie kosmetyku na niewielkim obszarze skóry.