Odpowiednia pielęgnacja, a zdrowie miejsc intymnych kobiety – jak minimalizować ryzyko infekcji?

lactacyd

Miejsca intymne są bardzo delikatne, ale jednocześnie narażone na wiele różnych schorzeń, szczególnie gdy nie stosuje się odpowiedniej, dopasowanej do potrzeb pielęgnacji. To, jakie kosmetyki są używane ma duży wpływ na to, jak kobieta czuje się w ciągu dnia. Na co należy zwrócić uwagę przy doborze specyfików do higieny intymnej? Czy każdy płyn będzie równie dobry? Dbanie o odpowiednią profilaktykę jest ważne, ponieważ infekcje intymne są szczególnie nieprzyjemne, a dodatkowo mogą prowadzić do dużo groźniejszych powikłań.

Produkty przystosowane do potrzeb każdej grupy kobiet

lactacyd

Renomowany producent, firma Lactacyd Pharma (dostępne na https://www.cocolita.pl/lactacyd-2) przygotowała dla kobiet wysokiej jakości kosmetyki. Są one dostosowane składem do różnych etapów w życiu kobiety. Są wersje dla nastolatek i młodych dziewczyn, dla kobiet skłonnych do alergii, a nawet takich w okresie menopauzy. Wszystko po to, by kobiety na każdym etapie swojego życia mogły dbać o podstawową higienę.

Dlaczego kosmetyki Lactacyd zmniejszają ryzyko infekcji intymnych?

Specjalny skład, który jest charakterystyczny dla kosmetyków Lactacyd ma pH zbliżone do kobiecej pochwy. Dzięki temu nabłonek nie ulega podrażnieniom. Wszystkie komponenty używane w produktach nie tylko doskonale czyszczą, ale także dają uczucie świeżości przez praktycznie cały dzień. Kwas mlekowy ma za zadanie łagodzić działanie kosmetyku, który przecież używany jest na szczególnie delikatne partie ciała. Nie zmniejsza on jednak właściwości myjących.

Jak profilaktycznie zadbać o miejsca intymne?

Oczywiście odpowiednia pielęgnacja ma duże znaczenie gdy chodzi o profilaktykę. Jednak ważne są również inne czynniki: bielizna wykonana z naturalnych włókien, rezygnacja z wkładek czy nawet spadnie bez bielizny. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra oddycha i ma czas sama się oczyścić. Należy pamiętać, że pochwa jest narządem samooczyszczającym. Okolice jej wejścia należy jednak regularnie czyścić, aby zachować higienę i poczucie świeżości. Dopiero kompleksowe połączenie kosmetyków oraz profilaktyki daje najlepsze efekty.