Oleje do twarzy – po co je stosować?

Oczyszczanie skóry to proces, który nie powinien być stosowany wyłącznie w celach kosmetycznych. Owszem, oczyszczona skóra to przede wszystkim zmniejszone ryzyko powstawania różnych, często nieprzyjemnych zmian, ale… to też gwarancja, że skóra będzie zdrowa.

Czym oczyszczać skórę?

Biochemia i dermatologia, to dwie nauki, które dają jasny obraz środków, za pomocą których można oczyszczać skórę. Tłuszcze i silne środki czyszczące to dwie grupy substancji, którymi można w miarę łatwo oczyścić jej powierzchnię. Niestety, zastosowanie chemicznych detergentów nie przyniesie skórze niczego dobrego. Pozostają więc tłuszcze, które najczęściej mają postać wygodnych olejków do twarzy. Co ważne, ich zastosowanie nie będzie kosmetyczną katastrofą, gdyż ich skład jest zoptymalizowany dla konkretnego rodzaju skóry.

Ochrona, płaszcze i tym podobne…

Dlaczego właśnie oleje do twarzy są tak dobrym rozwiązaniem, chroniącym ludzką skórę? Przede wszystkim dlatego, że korzystnie wpływają one na płaszcz lipidowy, który znajduje się na jej powierzchni. Dzięki temu, skutecznie wzmacniają one ochronę całej jej struktury, usuwając jednocześnie niebezpieczne składniki. Wprowadzenie olejków do twarzy do codziennej kosmetyki, nie wpływa niekorzystnie na kondycję porów łojowych. Jeśli bariera lipidowa zostałaby zniszczona, mogłoby się okazać, że będą one zmuszone do jej intensywnej regeneracji. W dalszej perspektywie doprowadziłoby to do przetłuszczenia skóry, czego w przypadku olejków można uniknąć.

Podsumowując, oleje do twarzy to najlepszy sposób na jej pielęgnację. Zwłaszcza, gdy jest wysuszona i podatna na uszkodzenia.