Pielęgnacja ucha po przekłuciu daith

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Czym jest daith piercing? To taki typ piercingu ucha, który polega na przebiciu małej fałdki znajdującej się nad wejściem do ucha, zwanej odnogą obrąbka ucha. Specjalny kolczyk do daith stosowany w tej metodzie przyjmuje często formę niewielkiego kółka połączonego z ruchomą, wyjmowaną kuleczką. Jak każda inna biżuteria, kolczyk daith projektowany jest w różnych stylach. Możemy wybierać wśród modeli delikatnych i subtelnych, ozdobionych perłami czy kamieniami oraz bardziej męskich i sportowych jak tytanowe banany.

Jak dbać o skórę po zabiegu ?


Piercing daith jest jednym z trudniejszych zabiegów przekłucia twarzy. Wiąże się z tym długi okres gojenia. Zazwyczaj trwa on dwa do czterech miesięcy miesiący, ale zdarzają się przypadki gdy okres rekonwalescencji wydłuża się nawet do roku. Wymaga to obserwacji miejsca w którym znajduje się daith kolczyk oraz systematycznego przemywania jego okolicy roztworem soli fizjologicznej. Można pomagać sobie przy tej czynności patyczkiem higienicznym.

Bardzo ważna jest odpowiednia higiena i dokładne mycie rąk przed dotknięciem ucha. Kształtem kolczyka który najlepiej sprawdza się w procesie gojenia jest banan, gdyż w przeciwieństwie do kółka, pozostaje on nieruchomy i uniemożliwia przedostanie się bakteriom z zewnątrz do środka gojącej się rany. Kolczyk daith jak każdy inny może w okresie rekonwalescencji powodować powikłania. Na szczęście nie występują one często. Należą do nich: krwiaki, przerost blizny, torbiele czy nawet sepsa. Artykuł powstał we współpracy ze sklepem: Crazyneedles.pl.