Przyczyny trądziku – jak powstaje i jak go leczyć?

maść na trądzik

Trądzik to schorzenie dermatologiczne, które występuje nie tylko u nastolatków, ale także u dorosłych. Aby pozbyć się trądziku, który powoduje dyskomfort, istnieje wiele środków zaradczych. Jednak nie wszystkie z nich są skuteczne.

Jak znaleźć odpowiednią maść na trądzik?

Najlepsza maść na trądzik (sprawdź tu) na twarzy, która pomogła wyeliminować trądzik u jednej osoby, może być zupełnie nieskuteczna u innej. Uniwersalne cudowne maści, jako lek na wszystkie dolegliwości raczej się nie zdarzają. Dlatego przed poszukiwaniem najskuteczniejszego środka na trądzik na twarzy należy zidentyfikować czynnik prowokujący, który wywołuje stan zapalny skóry.

maść na trądzik

Główne przyczyny trądziku

Główną przyczyną trądziku jest nadczynność gruczołów łojowych. Kanaliki skórne są zatkane przez łój wydzielany przez gruczoły łojowe. Gromadzą się w nich bakterie i powstaje stan zapalny. Aby wyleczyć trądzik, należy wyeliminować przyczynę, która prowokuje intensywne wydzielanie sebum. Krosty na skórze są powodowane przez następujące czynniki:

  • niezdrowa dieta;
  • choroby przewodu pokarmowego;
  • przyjmowanie leków hormonalnych;
  • zaburzenia tarczycy;
  • niewłaściwy dobór produktów kosmetycznych;
  • uzależnienie od szkodliwych nawyków;
  • zmiany hormonalne w organizmie,

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do nadmiernego wydzielania sebum, a także do osłabienia funkcji obronnych organizmu. U nastolatków zwiększone wydzielanie jest konsekwencją zmian hormonalnych w organizmie.

Tylko lekarz może pomóc w ustaleniu prawdziwej przyczyny trądziku. W tym celu należy skonsultować się z dermatologiem, kosmetologiem, gastroenterologiem, dietetykiem i hematologiem. Po zidentyfikowaniu i usunięciu przyczyny trądziku można mieć pewność, że maść na trądzik twarzy będzie skuteczna.