Różne wielkości i grubości szczotek do modelowania

Modelowanie włosów to dla wielu idealny sposób, który pozwala ułożyć fryzurę tak, jak tego oczekują. Warto się tego nauczyć, bo jest to sposób zdecydowanie zdrowszy w przeciwieństwie do katowania włosów codziennie prostownicą. Musimy jednak pamiętać, że tylko dobranie odpowiedniej szczotki do modelowania pozwoli nam na bezproblemową i dobrze finalnie wyglądającą pracę, która zapewni nam świetny efekt. Warto więc przyłożyć się do wyboru szczotki, która będziemy modelować włosy.

Różne grubości i długość szczotki do modelowania

Nie bez powodu, jeśli chodzi o szczotki do modelowania mają one równe grubości i długości. Jest to spowodowane tym, że to właśnie grubość, a raczej średnica szczotki do modelowania decyduje o tym, jaki efekt finalny uzyskamy. Najlepiej do bardzo długich włosów, a także tych średnich wybierać szczotki o grubszej średnicy. Tymi bez problemu uniesiemy włosy u nasady, a także wygładzimy pozostałe kosmyki. Do krótszych włosów o wiele lepiej sprawdzą się szczotki o mniejszej średnicy, bo tymi łatwiej się pracuje. Jeśli chodzi o włosy ścięte na boba lub loba, najlepiej również wybierać szczotki grube, mimo że włosy nie są długie.

Jak ułatwić sobie pracę przy modelowaniu

Najlepiej kiedy decydujemy się modelować nasze włosy, nie robić tego na całkiem mokrych włosach. Należy je przesuszyć lub trzymać w ręczniku tak długo, aż staną się wilgotne. Modelowanie włosów powinno być etapem końcowym w suszeniu włosów. Mimo wszystko jeśli widzimy, że szczotka, którą wybraliśmy szarpie nasze włosy, to powinniśmy ja jak najszybciej zmienić. Nawet wilgotne włosy są bowiem bardzo podatne na uszkodzenia i nie powinniśmy narażać włosów na tego typu atrakcje. Przez to mogą zacząć się łamać i efekt wizualny nie będzie tak ciekawy. Nie możemy także zapominać o sprayach termoochronnych. Przy modelowaniu również używamy suszarki, a ciepła temperatura nigdy nie jest dla włosów korzystna i powinniśmy nawet wtedy włosy chronić przed uszkodzeniem i nadmiernym wysuszeniem. Tylko bowiem zdrowe włosy dobrze się prezentują.