Skuteczne rozjaśnianie włosów

Ciemne włosy nie są podatne na farbowanie. Domowe próby rozjaśnienia włosów farbą często okazują się nieskuteczne. Jeśli właścicielkom ciemnych włosów marzy się jaśniejsza fryzura, powinny zdecydować się na rozjaśniacz do włosów, który da widoczne efekty.

Domowe rozjaśnianie włosów

Odważne kobiety mogą próbować samodzielnie wykonać ten zabieg w domu, ale ryzykują w ten sposób, że zniszczą włosy. Gotowe rozjaśniacze mają silne działanie i powinny być stosowane przez doświadczone osoby.

Alternatywą może być rozjaśnianie naturalnymi sposobami, na przykład sokiem z cytryny lub naporem z rumianku. Częste powtarzanie tego zabiegu sprawia, że włosy są nieco jaśniejsze, ale nie jest to mocno widoczny efekt.

Rozjaśnianie w salonie fryzjerskim

Aby rozjaśnianie włosów było skuteczne,  najlepiej wykonać je w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dobry fryzjer wie, jakiego preparatu użyć, aby ograniczyć negatywne skutki zabiegu. Wie też, ile czasu  należy aplikować rozjaśniacz do włosów, aby uzyskać odpowiedni efekt. Udanie się do salonu fryzjerskiego to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na uzyskanie pięknie rozjaśnionych włosów.

Współcześnie coraz rzadziej rozjaśnia się całe włosy. Klientki chętnie decydują się na bardziej oryginalne metody koloryzacji, na przykład ombre, sombre czy refleksy. Dzięki takim zabiegom, rozjaśnione włosy robią świetne wrażenie i wyglądają bardziej naturalnie.