Żel La Roche-Posay Effaclar – komu może pomóc?

pielęgnacja twarzy

Żel La Roche-Posay Effaclar cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Jeżeli jednak rozważa się jego zakup, dobrze byłoby najpierw nieco bliżej poznać ten produkt. Najważniejsze jest zapoznanie się z właściwościami tego kosmetyku.

Komu dedykowany jest żel La Roche-Posay Effaclar?

Z żelu do mycia twarzy Effaclar zadowolone będą przede wszystkim osoby, które posiadają cerę tłustą, ze skłonnością do pojawiania się niedoskonałości. Kosmetyk ten przyniesie ulgę także posiadaczom skóry mieszanej, która ma problem zarówno z niedoskonałościami, ale również z przesuszonymi policzkami. Preparat ten może stanowić idealne uzupełnienie pielęgnacji. Jeżeli chce się uzyskać optymalne efekty, najlepiej stosować go razem z innymi kosmetykami z serii. Rezultaty powinny pojawić się już po dwóch-trzech tygodniach.

Jakie właściwości ma żel od La Roche-Posay i jak go stosować?

Effaclar żel do mycia twarzy posiada przede wszystkim właściwości oczyszczające. Usuwa zabrudzenia w sposób skuteczny, ale nie doprowadza przy tym do przesuszenia. Żel La Roche-Posay Effaclar charakteryzuje się także działaniem regulującym pracę gruczołów łojowych. Pomaga pozbyć się nadmiaru sebum, które może przyczyniać się do pojawiania się większej ilości niedoskonałości.

Za dobroczynne działanie żelu odpowiadają w dużej mierze składniki w nim zawarte. Mowa tu przede wszystkim o wodzie termalnej, a także o soli cynkowej i kwasie cytrynowym. Jeżeli chce się jednak uzyskać satysfakcjonujące rezultaty pielęgnacji, trzeba pamiętać o regularnym korzystaniu z żelu.

Może być on stosowany zarówno do oczyszczania porannego, jak i wieczornego. Sprawdzi się on także w trakcie demakijażu. Może być traktowany zarówno jako pierwszy, jak i drugi krok. W przypadku cery tłustej i trądzikowej, zaleca się jednak demakijaż dwuetapowy. Wydaje się zatem, że w pierwszej kolejności należy usunąć makijaż przy pomocy płynu micelarnego, a później umyć twarz żelem. Dzięki temu usunięte zostaną wszystkie zanieczyszczenia, które mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu skóry.