Co jest potrzebne do wykonania manicure lakierem hybrydowym Neonail?

Manicure hybrydowy wykonuje się inaczej, niż manicure z użyciem tradycyjnych lakierów. Dlatego też powinno się odpowiednio do niego przygotować i wyposażyć. Co jest potrzebne do pomalowania paznokci lakierem hybrydowym? Co warto mieć pod ręką?

Lampa UV

Lakiery hybrydowe Neonail oraz inne produkty tego typu są światłoutwardzalne. Oznacza to, że nie można po prostupoczekać aż wyschną, ale należy utwardzić je w niewielkiej lampie UV. Są to dość tanie urządzenia, które są lekkie i mobilne. Dzięki temu można używać ich nawet w domach klientów.

W zależności od rodzaju lakieru utwardzanie trwa od 20 sekund aż do 60. Czasami czas ten warto wydłużyć, zwłaszcza jeśli warstwa lakieru jest bardzo gruba lub jest ona położona na paznokciu akrylowym. W takim wypadku konieczne jest mocne utwardzenie powierzchni poprzez zwiększenie czasu naświetlania lampą.

Primer i top coat

W przypadku używania lakierów hybrydowych Neonail trzeba pamiętać także o użyciu warstwy bazowej oraz top coatu. Dzięki nim kolor paznokci będzie bardzo intensywny. Baza zapewnia dobrą przyczepność lakieru oraz jego trwałość. Top sprawia, że barwy są intensywne i błyszczące.

Jest on też bardzo ważny, jeśli konieczne jest zabezpieczenie np. wzorów wykonanych na płytce paznokcia. Warstwa topu wyrównuje ją i sprawia, że całość wygląda bardzo dobrze oraz jest jednolita.

Warstwę primera i topu także koniecznie należy utwardzić w lampie UV. Dzięki temu jest szybko sucha i nie trzeba się martwić, że zostanie przypadkowo uszkodzona.