Kto może sobie pozwolić na peeling twarzy? Czy warto?

peeling do twarzy

Peeling twarzy jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, polegających na usunięciu martwego naskórka z powierzchni skóry. Niektórzy jednak widząc peeling do twarzy w sklepie kosmetycznym zastanawiają się czy na pewno mogą sobie pozwolić na jego użycie. Oczywiście peelingi do twarzy, tak jak większość produktów kosmetycznych, mają swoje przeciwwskazania, ale dotyczą one zdecydowanej mniejszości potencjalnych użytkowników. O jakich przeciwwskazaniach mowa? Zostaną one wymienione w poniższej części artykułu!

Peeling twarzy – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Peelingów do twarzy może używać prawie każdy kto chce mieć młodą, zdrową i jędrną skórę. Niezależnie od tego ile ma się lat, jakiej jest się płci i jakich kosmetyków używa się do pielęgnacji – martwy naskórek pojawia się u każdego. Nierzadko dermatolodzy twierdzą, że używanie peelingu do twarzy jest wręcz koniecznością, ponieważ pozwala to uniknąć wielu problemów zdrowotnych, takich jak zapychanie się porów. Zatem peelingów może, a nawet powinien używać każdy… chyba że dotyczy go jedno z przeciwwskazań dla tego typu zabiegów.

Kiedy nie wolno wykonywać peelingu twarzy?

Peelingi do twarzy (dostępne tutaj: https://www.cocolita.pl/peelingi-do-twarzy) nie powinny być stosowane przede wszystkim u osób ze skórą nadwrażliwą lub skłonną do reakcji alergicznych. Ich działanie jest dosyć intensywne, dlatego takie specyfiki mogą podrażniać delikatną skórę. Kolejną grupą osób, która nie powinna używać peelingów do twarzy są osoby z poważnymi problemami dermatologicznymi, z trądzikiem na czele. Oczywiście nie każda choroba skóry będzie tu przeciwwskazaniem, dlatego warto zapytać swojego lekarza o to, czy można sobie pozwolić na peeling twarzy. Często pomijanym zaleceniem jest niestosowanie peelingów przez osoby, które zamierzają się opalać lub po prostu są narażone na intensywne działanie promieni słonecznych. Skóra po usunięciu martwego naskórka jest niezwykle wrażliwa, dlatego też promienie ultrafioletowe mogą prowadzić do licznych problemów skórnych, czego raczej każdy chciałby uniknąć.