Czy kremy z kolagenem faktycznie działają?

kolagen do twarzy

Każdego dnia zetknąć się można z licznymi reklamami kremów z kolagenem, w których ich producenci zapewniają o zasadniczej zmianie wyglądu skóry, jeśli tylko będzie się je stosowało. Reklamy te adresowane są szczególnie mocno do kobiet po 40. i 50. roku życia, czyli tych, których skóra nie wygląda już tak pięknie, jak u 20-letniej dziewczyny. Powstaje jednak pytanie, czy kosmetyki z kolagenem faktycznie działają i mają sens, czy też może jest to tylko zwykła reklama i próba wyłudzenia pieniędzy?

Dlaczego kolagen miałby pomóc?

Jeśli che się zrozumieć i dowiedzieć, czy tego typu kremy mają jakieś pozytywne właściwości i faktycznie mogą pomóc zwalczyć np. zmarszczki, najpierw warto się dowiedzieć, dlaczego dostarczany w kremie kolagen do twarzy ma takie znaczenie. Za co konkretnie odpowiada ta substancja?

Kolagen to jeden z najważniejszych składników tkanki łącznej. Białko to jak się szacuje, może stanowić nawet do 75% składu skóry. Odpowiada przede wszystkim za jej zdolności regeneracyjne, za jędrność, piękny wygląd i blask. Niestety kolagen z wiekiem stopniowo zmniejsza swój poziom, ponieważ organizm przestaje go produkować w tak dużych ilościach, jak za młodu. I to właśnie to jest głównym powodem, dla którego skóra z wiekiem staje się brzydsza.

Czy kremy z kolagenem mają sens?

Jak więc widać, kolagen dla skóry jest naprawdę ważny. Jest to substancja stanowiąca swego rodzaju paliwo do procesów regeneracyjnych, które zachowują skórę w dobrej kondycji. Co się jednak stanie, jeśli substancję te dostarczy się z zewnątrz w postaci kremu? Czy ma to jakiekolwiek szanse na powodzenie, czyli zahamowanie procesów starzenia się skóry i wyraźne poprawienie się jej wyglądu?

Być może dla wielu osób będzie to szokujące, lecz kremy z kolagenem z Cocolita faktycznie działają. Co prawda kuracja przy ich pomocy musi trwać nawet kilka miesięcy, lecz nie da się ukryć, że tego typu kosmetyki z kolagenem przynoszą zauważalną różnicę w stanie i kondycji skóry. Dlatego też, jeśli tylko zauważy się u siebie zmiany w postaci np. pojawiających się zmarszczek, warto poważnie rozważyć stosowanie takich kremów.