Czy warto wymienić żel pod prysznic na mydło naturalne?

mydło naturalne

Czego używać do mycia, aby cieszyć się piękną, zadbaną, ale co najważniejsze zdrową skórą? Mogłoby się wydawać, że najlepiej w tej roli sprawdzi się żel pod prysznic, nie jest to jednak prawdą. To właśnie w żelach producenci upychają mnóstwo substancji, które działają podrażniająco i wysuszająco. Po długim ich używaniu skóra pozbawiona jest blasku, nieprzyjemnie się łuszczy, oraz swędzi. Aby poradzić sobie z tego typu problemami, warto wymienić swój żel pod prysznic na naturalne mydła.

Mocne strony naturalnych mydeł

Mydło naturalne to produkt bardzo popularny w ostatnich latach. Moda na tego typu kosmetyki do kąpieli nie słabnie, w internecie nie brakuje przepisów na to, jak samodzielnie w domu przygotować swoje naturalne mydła. Ich mocną cechą jest prosty skład, który działa na skórę odżywiająco i natłuszczająco. Proste kosmetyki do mycia ciała sprawdzają się nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej, ponieważ pozbawione są drażniących zapachów, czy substancji przedłużających trwałość, czyli konserwantów.

Gdzie kupić dobre mydło?

Na szczęście nie brakuje miejsc, w których kupimy dobre jakościowo mydła. Ich producenci przykładają uwagę do jakości składników, dbają również o atrakcyjne nuty zapachowe, oraz piękny wygląd gotowego produktu. Nie dziwi zatem że takie ręcznie robione mydła to dobry pomysł na drobny upominek, z którego z pewnością ucieszy się niejedna pani, zafascynowana naturalnymi kosmetykami.