Czym powinien się cechować godny polecenia eyeliner?

Eyeliner to produkt, za pomocą którego można rysować kreski zarówno na na górnej, jak i na dolnej powiece. Co ciekawe, eyelinery dostępne są w formie pisaków lub w postaci żelu. Klientki mogą się decydować na zakup produktów w sztyfcie lub wyposażonych w niewielkie i bardzo poręczne pędzelki. 

Jak wybrać eyeliner?

Godny polecenia produkt powinien się cechować dość gęstą i zwartą konsystencją. Wykonanie mocnej linii za jego pomocą nie powinno być trudne. Poza tym, produkt nie powinien uczulać, musi długo pozostawać na skórze oraz musi się dość łatwo zmywać za pomocą produktów do demakijażu. 

Jakie eyelinery warto wybierać?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, w tym eyelinery w postaci pisaków czy kredek. Za pomocą wyrobów w pisaku można w prosty sposób wykonywać kreski, jednak produkty te dość szybko schną, a wykonanie poprawek jest w tym wypadku bardzo utrudnione. Eyelinery w żelu nakładane są za pomocą pędzelków ze ściętym skośnie włosiem. Cechują się one intensywnym kolorem oraz są bardzo trwałe. Wybrane produkty odporne są na działanie wody i nie rozmazują się pod wpływem potu czy łez. Należy jednak pamiętać o tym, że eyelinery w żelu mają dość gęstą konsystencję i mogą kruszyć się w kącikach powiek. Warto również pamiętać o starannym zamykaniu ich opakowania.  

Jakie inne produkty dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są eyelinery w pędzelku. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ dają możliwość uzyskania kresek o różnorodnym kształcie i grubości. Ich kolor jest intensywny, a aplikacja wymaga wprawy. Klientki mogą się również decydować na zakup produktów w płynie. Są one jednak dość trudne w stosowaniu. Oferowane są w niewielkich flakonach z pędzelkiem lub mają formę flamastrów. Co ciekawe, tego rodzaju produkty mogą mieć zarówno matowe, jak i błyszczące wykończenie. Producenci kosmetyków oferują również eyelinery w kredce. Tego rodzaju produkty są łatwe w aplikacji oraz dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Ich aplikacja nie jest trudna, a w zależności od miękkości produktu i stopnia jego zatemperowania można uzyskiwać nieco odmienny wygląd kreski. Może być ona cienka i delikatna lub ciemna i mocno zarysowana. Godne polecenia produkty wzbogacone są o naturalne składniki, które pielęgnują skórę i nie powodują podrażnień. Dobre kredki nie rozmazują się, długo utrzymują się na skórze oraz łatwo się rozprowadzają. Kupujący mogą się również decydować na zakup eyelinerów wodoodpornych, za pomocą których można wykonać estetyczną kreskę. Tego rodzaju produkty nie rozmazują się pod wpływem potu, łez, deszczu czy wody w basenie. Są one bardzo trwałe i mogą być aplikowane nawet w deszczową pogodę. 

Czy warto sięgać po tanie produkty?

Tanie produkty zwykle cechują się niską jakością. Warto zatem wybierać nieco droższe kosmetyki, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Nie powodują one podrażnień, łatwo się aplikują oraz długo pozostają na skórze. Godne polecenia wyroby są również wydajne, a ich zmywanie nie jest kłopotliwe.