Preparat na grzybicę paznokci – wygodny sposób na uciążliwe schorzenie

lakier na grzybicę paznokci

Grzybica jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Wywołują ją grzyby z gatunku dermatofitów, choć czasami stoją za nią grzyby drożdżowe lub pleśniowe. Zwalczanie tej dolegliwości jest utrudnione, ponieważ ma charakter przewlekły i po pewnym czasie może powrócić. Główną rolę w procesie leczenia pełni opieka dermatologa. Warto także znać dodatkowe metody, mogące uzupełnić terapię lekarską. Należy do nich m.in. używanie czosnku, preparatu na grzybicę paznokci lub olejków eterycznych. 

W jaki sposób można stwierdzić objawy grzybicy paznokci? 

lakier na grzybicę paznokci

Pierwszym krokiem do wyleczenia jest postawienie właściwej diagnozy. Warto udać się do specjalisty, jednak wcześniej można sprawdzić najbardziej typowe objawy: 

  • Zmiana powierzchni płytki paznokcia – mogą być pofałdowane, matowe lub pogrubione, 
  • paznokcie stają się kruche i łamliwe, 
  • wydziela się nieprzyjemny zapach, 
  • paznokcie zmieniają swój kształt – ich brzegi zawijają się, stają się rurkowate lub szponowate.  

Warto zwrócić uwagę na kolor. Przybiera on żółto – brązową lub beżową barwę.  

Jakie są naturalne sposoby na grzybicę? 

Po wizycie u dermatologa można zastosować się do pewnych domowych praktyk, które przyspieszą leczenie. Podstawą jest zachowanie higieny, warto używać osobnego ręcznika, a po umyciu rąk lub nóg, dokładnie je wytrzeć.  

Naturalnym sposobem przeciwgrzybicznym jest łatwo dostępna soda oczyszczona. Można ją mieszać z sokiem z cytryny i przykładać na chore miejsca. Znany jest również olejek herbaciany, którego można używać do kąpieli. Dobrym pomysłem jest preparat na grzybicę paznokci, który jest łatwy w użyciu, bo występuje formie sztyftu lub aerozolu.